107,6 FM

Już wieczorem widowisko „Jasna Góra – Polska Kana”

Dzisiejszy koncert to nie tylko ważna część obchodów 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, ale także okazja do wsparcia osób poszkodowanych przez nawałnice.

„Żywa Korona Maryi” to jubileuszowa inicjatywa paulinów, której celem jest zachęta do przemiany życia i czynienia dobra. O. Michał Legan, konsultant merytoryczny widowiska, podkreśla, że jednym z najpiękniejszych sposobów włączenia się w „Żywą Koronę Maryi” przez uczynek miłosierdzia będzie wysłanie SMS-a z hasłem WICHURA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Charytatywną wiadomość będzie można wysłać w czasie wieczornego widowiska. Zbiórkę prowadzi Caritas Polska, jako pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną.

Koncert „Jasna Góra - polska Kana” powstał dzięki życzliwości i wsparciu premier Beaty Szydło. Odbywa się pod jej patronatem honorowym. – Tutaj na co dzień można doznać tego świadectwa, że opieka Matki Boskiej nad Polska, nad polskim państwem, nad polskim narodem daje nam i siłę, i przetrwanie. I oby tak było jak najdłużej” – powiedziała uczestnicząca w jasnogórskim jubileuszu premier.

Współorganizatorami koncertu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A. oraz spółka realizatorów filmowych i telewizyjnych „Fabryka”.

Widowisko to przedstawienie dziejów narodu polskiego, splatających się z historią Jasnej Góry. Weźmie w nim udział ponad 500 osób. Nie zabraknie pełnych rozmachu rekonstrukcji, efektów pirotechnicznych i zastosowania najnowszego sprzętu multimedialnego.

Dyrektorem artystycznym i autorem scenariusza jest Marcin Pospieszalski, kompozytor, aranżer, producent i multiinstrumentalista. Spektakl reżyseruje Bolesław Pawica, reżyser i producent telewizyjno-filmowy. W widowisku wystąpią, z towarzyszeniem chórów i orkiestry, znani polscy muzycy, m.in.: Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Adam Strug, Marek Piekarczyk, Dariusz Malejonek, Angelika Górny i zespół New Life’m. W roli narratora wystąpi aktor Paweł Królikowski, a obok niego na scenie pojawią się także aktorzy: Michał Kula, Andrzej Młynarczyk, Dominika Figurska i Dariusz Kowalski. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna i chór Filharmonii Częstochowskiej, zespół wokalny Camerata Silesia, młodzieżowy chór z Rzeszowa oraz reprezentacja chóru z Legnicy. Zaśpiewa także prawosławny chór.

Koncert „Jasna Góra - Polska Kana” rozpocznie się o 21.00 codzienną modlitwą Polaków Apelem Jasnogórskim. Będzie je na żywo transmitowała Telewizja Polska na antenie TVP1.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama