107,6 FM

Włoska policja coraz bliżej ustalenia sprawców napadu w Rimini

Włoska policja jest coraz bliżej ustalenia tożsamości sprawców napadu na parę polskich turystów w Rimini - podały media. Według tych informacji śledczy mają nazwiska podejrzanych z kręgu pospolitych przestępców, żyjących z handlu narkotykami i kradzieży.

Nieoficjalnie wiadomo, że poszukiwani są czterej nielegalni imigranci z północnej Afryki w wieku około 30 lat. Ich tożsamość ustalana jest na podstawie zeznań ofiar napadu, nagrań z kamer zainstalowanych na plaży oraz zostawionych przez napastników śladów DNA. Dane te konfrontowane są z kartotekami osób znanych już policji.

Jak podały w poniedziałek włoskie media, policja w Rimini dysponuje nazwiskami osób z kręgu nielegalnych imigrantów, którzy napadają na turystów na plażach w nocy. Są wśród nich także, jak przypuszcza, dwaj handlarze narkotyków.

Według jednej z mocnych hipotez sprawcami są osobnicy, którzy przyjeżdżają na Riwierę nad Adriatykiem w weekendy, gdy tamtejsze miejscowości, zwłaszcza Rimini, są szczególnie zatłoczone. Gang ten żyje głównie z kradzieży i napadów.

Weryfikacja wszystkich tych danych trwa, a całe śledztwo otoczone jest tajemnicą.

Dziennik "La Repubblica" podkreślił w poniedziałek, że zatrzymanie sprawców może być kwestią godzin.

W nocy z piątku na sobotę czterech napastników zgwałciło na plaży 26-letnią Polkę i dotkliwie pobiło jej partnera. Następnie zaatakowali transseksualistę z Peru.

Włoska prasa zauważa ponadto, że plaże w Rimini są nocami bardzo niebezpiecznym miejscem, ponieważ są opanowane przez handlarzy narkotyków i złodziei. Dlatego przy wejściach widnieją ogłoszenia o zakazie wstępu. Przytacza się opinie strażników plaż, którzy mówią, że nocami jest to "ziemia niczyja". Mimo to często nieświadomi zagrożenia turyści masowo chodzą na brzeg po zmierzchu - podkreślają gazety.

« 1 »
 • Gość
  28.08.2017 13:49
  Polki i Polacy nie wyjezdzajcie do Włoch i innych krajow Europy zasiedlonej przez islamistow jesli nie musicie.
  doceń 5
 • Oburzony
  28.08.2017 14:10
  Skoro do napadów na plaży w Rimini dochodzi regularnie, a policja zna nazwiska bandziorów i handlarzy narkotyków, to dlaczego w okolicy nie ma żadnych czuwających na straży patrolu policji i karabinierów? Najpierw tragedia, a dopiero później szukanie winnych wśród setek podejrzanych, którym można prewencyjnie uniemożliwić dokonanie zbrodni.
  doceń 4
 • Krzysiek
  28.08.2017 15:43
  >> pospolitych przestępców, żyjących z handlu narkotykami i kradzieży<<
  W pierwszej wiadomości podawali pospolici, narkomanii - jakież to USPRAWIEDLIWIAJĄCE.
  Całkiem inaczej ma się rzeczywistość - gdzie gwałcą w Kolonii, Rimini itd bo kobiety są dla nich przedmiotem, a nie muzułmanki to są wręcz godne tego aby się na nich wyżyć.
  Patrząc na CZYNY władz Niemiec po gwałtach w Kolonii (a może ICH brak) - można dojść do wniosku, że władza APROBUJE gwałcicieli jako równorzędnych obywateli - Jeżeli tak jest: taka władza nie ma racji dalszego bytu - jest nieprzydatna.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama