Włoska policja coraz bliżej ustalenia sprawców napadu w Rimini

dodane 28.08.2017 13:30

PAP |

Włoska policja jest coraz bliżej ustalenia tożsamości sprawców napadu na parę polskich turystów w Rimini - podały media. Według tych informacji śledczy mają nazwiska podejrzanych z kręgu pospolitych przestępców, żyjących z handlu narkotykami i kradzieży.

Włoska policja coraz bliżej ustalenia sprawców napadu w Rimini   PAP/EPA/MANUEL MIGLIORINI Rimini

Nieoficjalnie wiadomo, że poszukiwani są czterej nielegalni imigranci z północnej Afryki w wieku około 30 lat. Ich tożsamość ustalana jest na podstawie zeznań ofiar napadu, nagrań z kamer zainstalowanych na plaży oraz zostawionych przez napastników śladów DNA. Dane te konfrontowane są z kartotekami osób znanych już policji.

Jak podały w poniedziałek włoskie media, policja w Rimini dysponuje nazwiskami osób z kręgu nielegalnych imigrantów, którzy napadają na turystów na plażach w nocy. Są wśród nich także, jak przypuszcza, dwaj handlarze narkotyków.

Według jednej z mocnych hipotez sprawcami są osobnicy, którzy przyjeżdżają na Riwierę nad Adriatykiem w weekendy, gdy tamtejsze miejscowości, zwłaszcza Rimini, są szczególnie zatłoczone. Gang ten żyje głównie z kradzieży i napadów.

Weryfikacja wszystkich tych danych trwa, a całe śledztwo otoczone jest tajemnicą.

Dziennik "La Repubblica" podkreślił w poniedziałek, że zatrzymanie sprawców może być kwestią godzin.

W nocy z piątku na sobotę czterech napastników zgwałciło na plaży 26-letnią Polkę i dotkliwie pobiło jej partnera. Następnie zaatakowali transseksualistę z Peru.

Włoska prasa zauważa ponadto, że plaże w Rimini są nocami bardzo niebezpiecznym miejscem, ponieważ są opanowane przez handlarzy narkotyków i złodziei. Dlatego przy wejściach widnieją ogłoszenia o zakazie wstępu. Przytacza się opinie strażników plaż, którzy mówią, że nocami jest to "ziemia niczyja". Mimo to często nieświadomi zagrożenia turyści masowo chodzą na brzeg po zmierzchu - podkreślają gazety.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 29.08.2017 11:35
Niezalogowany użytkownik czyli bylo tylko jedno zgloszenie gwaltu.Problem w tym,ze bylo to tylko zgloszenie ale juz nie potwierdzenie.A wiec co z tymi "licznymi gwaltami"?Ktos puscil klamstwo i zyje sobie ono swoim zyciem.Tylko dlaczego najlepiej powodzi sie mu w srodowisku koscielnym?Czy to nie kosciol pierwszy powinien zaprotestowac i zadac wyjasnien?
Plusów: 0 Gość 29.08.2017 09:57
Niezalogowany użytkownik http://gosc.pl/doc/3278829.Niemcy-Nowa-definicja-gwaltu , http://gosc.pl/doc/2906498.Niemcy-Imigranci-okradali-i-gwalcili
Plusów: 0 Gość 28.08.2017 19:07
Niezalogowany użytkownik podaj ile tych gwaltow bylo.A jak nie to wiesz co nalezy zrobic jak aby spowiedz byla wazna?
Plusów: 0 Gość 28.08.2017 18:35
Niezalogowany użytkownik ile bylo tych gwaltow w Koloni.Podaj dane.

wszystkie komentarze >