107,6 FM

Z ŚDM do szkoły

Plecaki z logotypem Światowych Dni Młodzieży archidiecezja krakowska chce podarować potrzebującym uczniom na rozpoczynający się za kilka dni nowy rok szkolny.

Niecodzienny upominek ma budzić dobre wspomnienia o ubiegłorocznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

- Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były niezwykłą lekcją. Mam nadzieję, że dzieci i młodzież, nosząc do szkoły zeszyty i książki w plecakach przywołujących to piękne wydarzenie, będą sobie przypominać, że ŚDM to również zadanie do odrobienia - mówi ks. Piotr Studnicki, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej.

Archidiecezja chce bezpłatnie ofiarować plecaki, współpracując z instytucjami opiekującymi się dziećmi i młodzieżą: domami dziecka, świetlicami środowiskowymi, ośrodkami wychowawczymi, szkołami, parafiami, itp. Ze względów organizacyjnych plecaków nie można jednak zamawiać indywidualnie, lecz dla konkretnej liczby osób z danej instytucji. Wystarczy więc wysłać e-mail pod adres: biuro@tbcproject.com z informacją, kto zamawia plecaki i dla ilu osób, a potem już tylko czekać na informację, gdzie można je odebrać.

- W plecakach ŚDM znajduje się pakiet pielgrzyma, tzn. peleryna przeciwdeszczowa, chusta wielofunkcyjna, szalik, który jest jednocześnie ręcznikiem z mikrofibry, oraz bransoletka do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia - informuje ks. Studnicki.

Do tej pory archidiecezja krakowska przekazała kilkanaście tysięcy plecaków z logo ŚDM do krajów misyjnych. Zostały one wysłane m.in. do Tanzanii, Burundi, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kolumbii, Peru, Boliwii i na Ukrainę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama