107,6 FM

Budka: Senatorzy wpisują się w narrację PiS

Miałem wrażenie, że to oświadczenie polityków PiS - powiedział Borys Budka na temat oświadczenia dwóch senatorów PO w związku z wywiadem wiceszefa PO dla "Die Zeit".

Dwóch senatorów PO Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odcięło się w poniedziałek od słów wiceszefa Platformy Borysa Budki z wywiadu dla "Die Zeit", w którym wezwał on UE do zastosowania ultimatum wobec Polski. W ocenie senatorów, tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne.

Borys Budka w rozmowie z opublikowaną w środę "Rzeczpospolitą" odniósł się do oświadczenia senatorów. "Miałem wrażenie, że to oświadczenie polityków PiS" - skomentował. Według niego Misiołek i Piechota swoją opinię oparli na "przeinaczeniach" i "półprawdach". "Świadomie lub nie - wpisali się w narrację PiS" - ocenił.

Wiceprzewodniczący PO poinformował, że na temat wywiadu rozmawiał już z szefem PO Grzegorzem Schetyną oraz przewodniczącym KP PO Sławomirem Neumannem.

"Szef Klubu poprosił mnie, bym opublikował autoryzowany tekst, który wysłałem do redakcji. Zrobiłem to. Na skutek mojej reakcji "Die Zeit" opublikował nową wersję wywiadu, bo pierwotna odbiegała od tego, co powiedziałem" - relacjonował Budka. "Schetyna powiedział mi wprost, że ponieważ gramy drużynowo, nie dajemy się skłócić" - podkreślił.

« 1 »
 • Gość
  30.08.2017 07:09
  To dobrze że coraz więcej Polakow zauważa zło minionej władzy PO.
  doceń 11
 • Gość 1
  30.08.2017 07:23
  Pycha kroczy przed upadkiem.
  doceń 8
 • Gość
  30.08.2017 08:27
  Panie Budka - skoro najbardziej boli Pana, że "świadomie lub nie - wpisali się w narrację PiS", to już wprost mówi nam Pan, że Waszym głównym celem jest być "przeciwko PiS", i wszystko co PiS powie jest złe, tak?

  Skoro Waszym jedynym celem jest być antyrządem, to gdzie macie nas, obywateli?
  doceń 17
 • Gość
  30.08.2017 11:43
  chociaż powiedział jak się rzeczy mają w PO, reszta członków udaje najpierw, że nie owszem wszystko co najlepsze dla polskich wyborców po cichu robią to samo co pan Borysław spychając potem na nieprzewidziane okoliczności, miejmy nadzieję, że z obecnymi władzami nie będzie podobnie, ustawa o zakazie nabywania ziemi przez cudzoziemców nadal nie obowiązuje w takim kształcie jak obiecano przed wyborami
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane