Budka: Senatorzy wpisują się w narrację PiS

dodane 30.08.2017 07:01

PAP |

Miałem wrażenie, że to oświadczenie polityków PiS - powiedział Borys Budka na temat oświadczenia dwóch senatorów PO w związku z wywiadem wiceszefa PO dla "Die Zeit".

Budka: Senatorzy wpisują się w narrację PiS   Szymon Zmarlicki /Foto Gość Były minister sprawiedliwości Borys Budka

Dwóch senatorów PO Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odcięło się w poniedziałek od słów wiceszefa Platformy Borysa Budki z wywiadu dla "Die Zeit", w którym wezwał on UE do zastosowania ultimatum wobec Polski. W ocenie senatorów, tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne.

Borys Budka w rozmowie z opublikowaną w środę "Rzeczpospolitą" odniósł się do oświadczenia senatorów. "Miałem wrażenie, że to oświadczenie polityków PiS" - skomentował. Według niego Misiołek i Piechota swoją opinię oparli na "przeinaczeniach" i "półprawdach". "Świadomie lub nie - wpisali się w narrację PiS" - ocenił.

Wiceprzewodniczący PO poinformował, że na temat wywiadu rozmawiał już z szefem PO Grzegorzem Schetyną oraz przewodniczącym KP PO Sławomirem Neumannem.

"Szef Klubu poprosił mnie, bym opublikował autoryzowany tekst, który wysłałem do redakcji. Zrobiłem to. Na skutek mojej reakcji "Die Zeit" opublikował nową wersję wywiadu, bo pierwotna odbiegała od tego, co powiedziałem" - relacjonował Budka. "Schetyna powiedział mi wprost, że ponieważ gramy drużynowo, nie dajemy się skłócić" - podkreślił.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", PAP, PARTIE, PO, POWTÓRZENIE, PRZEGLĄD PRASY

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 30.08.2017 11:43
Niezalogowany użytkownik chociaż powiedział jak się rzeczy mają w PO, reszta członków udaje najpierw, że nie owszem wszystko co najlepsze dla polskich wyborców po cichu robią to samo co pan Borysław spychając potem na nieprzewidziane okoliczności, miejmy nadzieję, że z obecnymi władzami nie będzie podobnie, ustawa o zakazie nabywania ziemi przez cudzoziemców nadal nie obowiązuje w takim kształcie jak obiecano przed wyborami
Plusów: 17 Gość 30.08.2017 08:27
Niezalogowany użytkownik Panie Budka - skoro najbardziej boli Pana, że "świadomie lub nie - wpisali się w narrację PiS", to już wprost mówi nam Pan, że Waszym głównym celem jest być "przeciwko PiS", i wszystko co PiS powie jest złe, tak?

Skoro Waszym jedynym celem jest być antyrządem, to gdzie macie nas, obywateli?
Plusów: 8 Gość 1 30.08.2017 07:23
Niezalogowany użytkownik Pycha kroczy przed upadkiem.
Plusów: 11 Gość 30.08.2017 07:09
Niezalogowany użytkownik To dobrze że coraz więcej Polakow zauważa zło minionej władzy PO.

wszystkie komentarze >