Solidarni z Maryją i bł. ks. Popiełuszką

dodane 06.09.2017 16:24

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

Zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Solidarności w diecezji bielsko-żywieckiej. Była przygotowaniem do zbliżającej się Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Solidarni z Maryją i bł. ks. Popiełuszką   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Obraz i relikwie podczas ostatniej modlitwy w Bielsku-Białej.

W sobotę i niedzielę 16 i 17 września odbędzie się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. W tym roku nad jej organizacją czuwa "Solidarność" Podbeskidzie.

W bielskim  kościele Trójcy Przenajświętszej Mszą Świętą z udziałem delegacji i sztandarów "Solidarności" zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Solidarności oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który zapoczątkował pielgrzymki ludzi pracy.

- To była zarazem duchowa forma przygotowania do tej pielgrzymki, organizowanej przez ludzi naszej diecezji - mówi ks. prał. Józef Oleszko, diecezjalny duszpasterz ludzi pracy.

Jak zaznacza Marek Bogusz, przewodniczący podbeskidzkiej "S", związkowcy są organizatorami, ale do udziału zaproszeni są wszyscy ludzie pracy: pracownicy oraz pracodawcy.

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się w sobotę 16 września o 17.00 od złożenia kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego.

O 19.00 Mszy św. dla pielgrzymów na szczycie przewodniczyć będzie bp Roman Pindel, który także poprowadzi o 21.00 Apel Jasnogórski w kaplicy cudownego obrazu.

O 21.45 Drogę Krzyżową na wałach poprowadzą przedstawiciele "S" Podbeskidzia. O północy Mszy św. koncelebrowanej w bazylice przez duszpasterzy ludzi pracy przewodniczyć będzie ks. prał. Oleszko, który wygłosi też homilię. Po Mszy św. czuwanie modlitewne przygotowane przez "S" Podbeskidzie.

O 7.00 rozpocznie się niedzielna Droga Krzyżowa na wałach, a o 9.15 Różaniec ze szczytu poprowadzi ks. prał. Oleszko. O 10.00 pieśni maryjne zaśpiewają "Grojcowianie". O 10.40 głos zabierze Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność", a o 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, z homilią bp. Pindla.   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Ks. prał. Józef Oleszko z historycznym sztandarem podbeskidzkiej "Solidarności"

- Na Jasnej Górze zostanie też poświęcony nowy sztandar "S" Podbeskidzia, z wizerunkiem ks. Popiełuszki. Zastąpi ten historyczny, z 1980 r., używany w czasie stanu wojennego jako wycieraczka w urzędzie SB - dodaje Marek Bogusz.

Organizatorzy przygotowali dla pielgrzymów z naszego terenu autokary z Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca i Oświęcimia. Zainteresowani przejazdem mogą się kontaktować z Andrzejem Madydą, tel. 33 812 67 90.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELSKO-BIAŁA, KS. JÓZEF OLESZKO, PEREGRYNACJA, SOLIDARNOŚĆ

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.