107,6 FM

Odmawiajcie codziennie Różaniec

- Istotą orędzia z Fatimy jest uświadomienie nam, że modlitwa jest formą solidarności z innymi - powiedział abp Wiktor Skworc podczas homilii w śląskiej Fatimie - Turzy Śląskiej.

W Turzy Śląskiej pod Wodzisławiem przeżywano odpust w związku ze 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie. Podczas sumy odpustowej homilię wygłosił abp Wiktor Skworc.

Hierarcha rozważanie słowa Bożego skupił na orędziu, które zostawiła Matka Boża w Fatimie.

- Rok 100-lecia objawień otwiera nas na nowo na orędzie z Fatimy, otworzył na nie nowe pokolenie mieszkańców Europy i świata. Umiłowani, zgromadzeni tu w turzańskiej Fatimie, przybyliście, bo jesteście otwarci na orędzie Fatimy! To tu od ponad 70 lat nieprzeliczone rzesze pielgrzymów przyjęły do serca wezwanie Maryi: odmawiajcie codziennie Różaniec, czyńcie pokutę, ofiarowujcie swoje cierpienie jako zadośćuczynienie za grzechy i jako prośbę o nawrócenie grzeszników - mówił.

Metropolita górnośląski zauważył, że „Kościół, Europa i świat potrzebują dzisiaj prawdziwie chrześcijańskiego świadectwa”. - Fundamentem tego świadectwa może być orędzie z Fatimy - powiedział.

- Istotą orędzia z Fatimy jest uświadomienie nam, że modlitwa jest formą solidarności z innymi. Wytrwałe życie modlitwy prowadzi do wewnętrznej dojrzałości, do formułowania próśb nie tylko obejmujących nas samych, ale innych ludzi, sprawy Kościoła i potrzeby całej ludzkiej rodziny, wśród których potrzebą fundamentalną jest pokój! - dodał abp Skworc.

Hierarcha nawiązał także do swojej niedawnej wizyty w Kazachstanie. - W minionym tygodniu byłem świadkiem rozszerzania się Królestwa Bożego. Dopiero co wróciłem z Kazachstanu. Mogłem tam zobaczyć, jak błogosławione są owoce pracy kapłanów, sióstr zakonnych, a także świeckich wolontariuszy z Polski - powiedział.

Świątynia w Turzy Śląskiej jest poświęcona Matce Bożej Fatimskiej. Wezwanie zawdzięcza ks. Ewaldowi Kasperczykowi, który zaproponował je parafianom w przeddzień 30. rocznicy objawień fatimskich. W roku 100-lecia objawień fatimskich jest szczególnym miejscem pielgrzymkowym w archidiecezji katowickiej.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama