107,6 FM

Katechezy Zwiastowania w Gliwicach-Bojkowie

Już 2 października rozpoczynają się katechezy w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gliwicach-Bojkowie (ul. Rolników 188). Spotkania będą odbywały się w każdy poniedziałek i środę o godz. 18.45.

Katechezy Zwiastowania w Gliwicach-Bojkowie   Plakat gliwickich katechez Bojkowska parafia znana jest z zaangażowania w Nową Ewangelizację. Na msze o uzdrowienie ściągają tu tłumy. Po raz kolejny będą też głoszone katechezy Drogi Neokatechumenalnej.

Katechezy Zwiastowania głoszone są już od blisko pół wieku w kościołach na całym świecie. Dla tysięcy ludzi stanowiły punkt zwrotny w życiu. Decydowały o ponownym odkryciu wiary, powrocie do wspólnoty Kościoła, uzdrowieniu relacji czy właściwym rozeznaniu swojego powołania.

Każda z katechez trwa tylko godzinę. To niewiele czasu poświęconego Bogu, który odrywa nasze oczy od ekranu komputera czy smartfona. Spotkania przeznaczone są dla dorosłych, małżeństw i młodzieży. Dołączyć można w każdej chwili.

To, co wyróżnia ten sposób głoszenia Słowa Bożego to brak moralizowania, świadectwo własnego życia i przepowiadany kerygmat czyli Dobra Nowina o darmowej miłości Boga do każdego grzesznika. Katechezy zmierzają do odkrycia bogactwa darów Ducha Św. otrzymanych na chrzcie i są zaproszeniem do wspólnoty ludzi wierzących.

Spotkania poprowadzi grupa katechistów na czele z proboszczem ks. Bogdanem Benedikiem. Katechezy potrwają aż do końca listopada.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama