"Świeć przykładem"

dodane 03.10.2017 12:17

Agnieszka Skrzypczyk

Policjanci i duchowi wspólnie mówią o bezpieczeństwie na drodze. Mundurowi wspólnie z episkopatem i Polską Radą Ekumeniczną będą informować o konieczności noszenia odblasków.

Józef Stopka kierownik żywieckiego biura Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa z najmłodszymi podczas akcji "Bezpieczeństwo dzieci na drogach"   Archiwum Józefa Stopki Józef Stopka kierownik żywieckiego biura Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa z najmłodszymi podczas akcji "Bezpieczeństwo dzieci na drogach" Hasłem wspólnej akcji informacyjno-edukacyjnej są słowa "Świeć przykładem!". Biskupi i funkcjonariusze chcą mówić jednym głosem w sprawie noszenia odblasków.  Mówi Tomasz Bratek ze śląskiej drogówki.

Przypomnijmy, korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego na nieoświetlonej drodze - wtedy kierowca ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania. " To nasz moralny obowiązek, by być odpowiedzialnym za innych uczestników ruchu drogowego" - - przekonuje ks. Sebastian Kreczmański, który rocznie samochodem pokonuje 40 tys. kilometrów.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Świeć przykładem!" w kościołach będą odczytywane policyjne statystyki i zachęta do noszenia elementów odblaskowych.

Odblaski Małego Gościa   Roman Koszowski /Foto Gość Odblaski Małego Gościa

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, DZIECI NA DRODZE, KEP, ODBLASKI, ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE, PIESI, POLICJA, ŚLĄSKA POLICJA