"Pokazujecie klasę nie tylko graniem na boisku, ale także swoim zachowaniem"

dodane 09.10.2017 06:30

PAP |

Na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę bardzo długo czekali; jestem wam bardzo wdzięczny, pokazujecie klasę nie tylko graniem na boisku, ale także swoim zachowaniem - tak prezydent Andrzej Duda gratulował piłkarzom po wygranym meczu z Czarnogórą.

"Pokazujecie klasę nie tylko graniem na boisku, ale także swoim zachowaniem"   PAP/Bartłomiej Zborowski Piłkarska reprezentacja Polski pokonała Czarnogórę w ostatnim meczu eliminacyjnym grupy E na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, 8 bm. i wystąpi w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji

Polska wygrała z Czarnogórą 4:2 (2:0) w ostatnim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, który odbył się w niedzielę na PGE Narodowym w Warszawie, i po raz pierwszy od 2006 roku weźmie udział w mundialu.

Dla biało-czerwonych trafili Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki i Robert Lewandowski oraz po samobójczym strzale Filip Stojkovic. Bramki dla Czarnogóry zdobyli Stefan Mugosa i Żarko Tomasevic.

Po meczu prezydent Andrzej Duda udał się do szatni, by osobiście pogratulować piłkarzom.

"W 78. minucie myślałem wprawdzie, że będę wzywał lekarzy" - zażartował na początku prezydent. "Ale potem pokazaliście, panowie, że tak powiem, kto tu rządzi" - dodał. Podkreślił, że jest "wzruszony, bo to duże przeżycie".

"Jestem wam wdzięczny, bo na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę bardzo długo czekali. Jestem bardzo, bardzo wdzięczny i panu trenerowi, i całemu zespołowi, i całemu zapleczu też, które pracuje ciężko na to, żebyście panowie byli w jak najlepszej kondycji i w jak najlepszej dyspozycji fizycznej" - mówił prezydent. "Panu Robertowi, oczywiście, kapitanowi, bez którego też trudno to sobie wszystko wyobrazić" - zwrócił się do Roberta Lewandowskiego.

"Bardzo, bardzo jestem wdzięczny. Pokazujecie panowie klasę, i to pokazujecie klasę nie tylko takim samym graniem w piłkę na boisku, ale w ogóle pokazujecie klasę swoim zachowaniem, tym, jak się prezentujecie jako reprezentacja, mówię nie tylko na stadionie, ale w ogóle, także i wszystko, co się wokół dzieje. Jestem za to bardzo, bardzo wdzięczny" - powtórzył prezydent.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, CZARNOGÓRA, ELIMINACJE, PAP, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, PREZYDENT, SPORT

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Zniechęcony 09.10.2017 15:36
Niezalogowany użytkownik "...pokazujecie klasę swoim zachowaniem..." - Lewandowski piszący pracę licencjacką na swój własny temat, mający pretensje do kolegów z drużyny klubowej, że nie pozwolili mu zostać królem strzelców, podkreślający swoje zasługi, ledwie dostrzegając wkład drużyny. Taka postać nie nadaje się na kapitana drużyny.
Plusów: 0 thebodzio 09.10.2017 13:42
Niezalogowany użytkownik Oj, nie szalej :). „Kostce” się dostało, nie przez stylizowanego orła, ale przez emocje :)
Plusów: 3 Spoko 09.10.2017 08:27
Niezalogowany użytkownik "...pokazujecie klasę swoim zachowaniem..."- taaaak, zwłaszcza Lewandowski kopiąc stylizowanego orła z napisem Polska po strzeleniu 3 bramki. :(

wszystkie komentarze >