Łapiński: Prezydent i prezes PiS nie widzą potrzeby ujawnienia aneksu do raportu WSI

dodane 20.10.2017 19:08

PAP |

Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński stoją na stanowisku, że w tej chwili nie ma potrzeby ujawniania aneksu do raportu z weryfikacji WSI - poinformował w piątek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Łapiński: Prezydent i prezes PiS nie widzą potrzeby ujawnienia aneksu do raportu WSI   PAP/Rafał Guz Rzecznik prasowy prezydenta RP Krzysztof Łapiński przed Belwederem podczas briefingu po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

W piątek prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. poprawek złożonych przez PiS do projektów prezydenta o SN i KRS. Było to już czwarte spotkanie obu polityków w tej sprawie.

Łapiński powiedział, że podczas spotkania poruszono też temat aneksu do raportu z weryfikacji WSI. "I pan prezydent Andrzej Duda, i pan prezes stoją na stanowisku, że nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu; że w tej chwili nie ma takiej konieczności" - oświadczył Łapiński.

"Pan prezes wspomniał, że na podobnym stanowisku stał śp. prezydent Lech Kaczyński" - dodał Łapiński.

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Polska" poinformowała, że szef SKW w czerwcu zwrócił się do prezydenta o przekazanie aneksu WSI. Jak podawała "GP", zdaniem szefa SKW, dokument powinien zostać ujawniony, ponieważ zgodnie z przepisami "to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, J.KACZYŃSKI, MON, PAP, PARTIE, PIS, PREZYDENT, WSI

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Adam 21.10.2017 02:48
Niezalogowany użytkownik Ciekawa sprawa. Skoro Aneks jest tak tajny, że Bronek nawet jako marszałek sejmu nie mógł się z nim legalnie zapoznać, na jakiej podstawie Kaczyński twierdzi, że nie ma potrzeby jego ujawniania?
Plusów: 0 żalek 20.10.2017 21:39
Niezalogowany użytkownik Tu nie chodzi o to co tam są za persony, bo są pewnie i z prawa i z lewa i ze środka i od środka. Ale chodzi o to, że jak to RAZ ujawnisz to już DRUGI raz tego nie ujawnisz. Kumasz ten myk? I tak mogą grać nim do woli i "dążyć" do jego ujawnienia, i dążyć i dążyć...
Plusów: 9 ciekawosc 20.10.2017 19:13
Niezalogowany użytkownik Jakież w tym aneksie muszą być ważne i świątobliwe nazwiska skoro z taką determinacją ukrywa sie je od 10 lat.

wszystkie komentarze >