107,6 FM

22.10.2017 Nowa Karta Pracowników Służby Zdrowia / bł. Jerzy Popiełuszko patronem pojednanej Polski

22.10.2017 Nowa Karta  Pracowników Służby Zdrowia / bł. Jerzy Popiełuszko patronem pojednanej Polski  

Wszyscy razem tworzymy duszpasterstwo wśród chorych - mówi ks. Łukasz Stawarz, archidiecezjalny duszpasterz służby zdrowia w archidiecezji katowickiej.
Rozmawiamy o "Nowej Karcie Pracowników Służby Zdrowia”, którą opublikowała Papieska Rada ds. Służby Zdrowia, a na początku września została przedstawiona w języku polskim. Karta zbiera nauczanie Kościoła w sprawach dotyczących ochrony życia, ratowania zdrowia, pracy ludzi zajmujących się chorymi itp.
Więcej o karcie:
http://episkopat.pl/nowa-karta-pracownikow-sluzby-zdrowia-2/

cz.1

cz.2

22.10.2017 Nowa Karta  Pracowników Służby Zdrowia / bł. Jerzy Popiełuszko patronem pojednanej Polski  

Bł. Jerzy Popiełuszko jest świętym na nasze czasy i powinien być patronem Polski pojednanej - mówi ks. Michał Kotowski z Sanktuarium i Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie, na Żoliborzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy