Polska sekcja Radia Watykańskiego zawiesza emisję wieczornego magazynu

dodane 29.10.2017 18:06

PAP |

Decyzję ogłoszono w niedzielę. Powodem, jak wyjaśniono w nocie, jest reforma watykańskich mediów.

Polska sekcja Radia Watykańskiego zawiesza emisję wieczornego magazynu   Henryk Przondziono /Foto Gość

Na stronie internetowej polskiej redakcji papieskiej rozgłośni ukazał się komunikat skierowany do słuchaczy: "W związku z reformami watykańskich mediów od 29.10.2017 zostaje zawieszona transmisja naszego programu wieczornego. Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy nas słuchali, a także wszystkim naszym współpracownikom, a szczególnie wielu diecezjalnym stacjom radiowym zrzeszonym w Niezależnym Forum Rozgłośni Katolickich, które przez kilka ostatnich lat wspierały nas swoim materiałami".

"Jednocześnie bardzo serdecznie zapraszamy do słuchania naszego popołudniowego dziennika, którego status nie zostaje zmieniony oraz do korzystania z naszej strony internetowej" - podano w nocie.

Nad przebiegiem reformy mediów czuwa powołany przez papieża Franciszka w 2015 roku Sekretariat ds. Komunikacji, do którego zostały włączone wszystkie media watykańskie, wśród nich papieska rozgłośnia, ośrodek telewizyjny CTV, dziennik "L'Osservatore Romano".

Papież, powołując Sekretariat, wyjaśnił, że chodzi o "reorganizację, która dowartościowując to, co w historii rozwijało się w ramach systemu komunikacji Stolicy Apostolskiej", prowadzi "w kierunku integracji i jednolitego zarządzania".

Reformę mediów watykańskich przygotował komitet, któremu przewodniczył Chris Patten, obecnie kanclerz uniwersytetu w Oxfordzie, były prezes BBC.

Ograniczenia emisyjne wprowadzono wcześniej także w innych redakcjach, łącznie z włoską. Główne wydanie jej dziennika o godz. 14 zostało znacznie skrócone.

Sekcja polska Radia Watykańskiego działa od 1938 roku. Wieczorny magazyn był nadawany od 1947 roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, MEDIA, PAP, RADIO, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 7 KJ 30.10.2017 13:15
Niezalogowany użytkownik Efekt Franciszka!
Plusów: 0 Krzysiek 30.10.2017 09:42
Niezalogowany użytkownik >> "reorganizację, która dowartościowując to, co w historii rozwijało się w ramach systemu komunikacji Stolicy Apostolskiej", prowadzi "w kierunku integracji i jednolitego zarządzania"<< - nic z tego nie zrozumiałem.
Wiadomości Radio Watykan - dążyłem do ich słuchania, jako perspektywy Kościoła Katolickiego na całym świecie.
Przynajmniej są te o 16:15

wszystkie komentarze >

Reklama