"On zachowuje się jak obca agentura; powinien bronić Polski"

dodane 15.11.2017 08:50

PAP |

Donald Tusk zachowuje się jak obca agentura, powinien bronić Polski - w ten sposób lider Kukiz'15 Paweł Kukiz skomentował wpis szefa Rady Europejskiej na Twitterze nt. Marszu Niepodległości. Jak ocenił, wpis Tuska to "medialna katastrofa".

"On zachowuje się jak obca agentura; powinien bronić Polski"   Jędrzej Rams /Foto Gość Paweł Kukiz

Kukiz był pytany w środę w TVN24 o wpis na Twitterze szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który napisał: "W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak".

Zdaniem Kukiza wpis Tuska to "medialna katastrofa". "To jest człowiek, który mógłby wykorzystać swoją pozycję w Europie, w świecie, on ma wręcz obowiązek bronienia Polski" - przekonywał lider Kukiz'15.

"Te hasła, które pojawiły się na Marszu Niepodległości, to skandal i rzecz niedopuszczalna, natomiast wchodzenie w taką retorykę, czy w grono tych osób, które potępiają Polskę, czy jakby transponują te kilka marginalnych zdarzeń na cały marsz, to jest wręcz coś z pogranicza zdrady (...). Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura, powinien bronić Polski" - przekonywał Kukiz.

Na pytanie, czy jest wystarczająca reakcja polskich władz ws. rasistowskich haseł na Marszu Niepodległości, odparł: "Wystarczająca będzie wówczas, kiedy zobaczę te osoby, które dopuściły się tak haniebnych czynów za kratkami". Zaznaczył, że to powinien ocenić sąd i prokuratura, ale "z całą pewnością nie powinno to pozostać bezkarne".

"Mam tutaj ogromne pretensje do polskiej policji, do władz, do tych zwierzchników, którzy w sposób rzetelny nie podeszli, nie przyglądali się organizacji tego marszu" - powiedział Kukiz.

Pytany, czy popiera postulat delegalizacji ONR, odparł, że nie popiera ONR i "jeżeli ONR zrobi jeszcze jeden krok i zbliży się jeszcze bardziej do tego ONR-u przedwojennego, to z cała pewnością powinien zostać zdelegalizowany". Jak ocenił, zarówno ONR, jak i Antifa "idą w stronę bojówek terrorystycznych".

Marsz Niepodległości zorganizowały w sobotę w Warszawie środowiska narodowe; według komendanta głównego policji nadinsp. Jarosława Szymczyka brało w nim udział ok. 60 tys. osób. Oburzenie w mediach, wśród zagranicznych komentatorów i polityków opozycji wywołały niektóre prezentowane tam transparenty, m.in. "Europa będzie biała albo bezludna", "Biała Europa braterskich narodów". W trakcie marszu uczestnicy odpalali świece dymne, race i petardy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KUKIZ, KUKIZ'15, OBCHODY, PAP, PARTIE, TUSK, ŚWIĘTO

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 adam 16.11.2017 13:19
Niezalogowany użytkownik #Fryderyk, rozumiem, że Niemcy swój kapitał inwestują w Polsce charytatywnie?
Plusów: 1 Fryderyk 16.11.2017 09:08
Bedzie to zgodne z wolą niektórych na tym forum.
Plusów: 1 Fryderyk 16.11.2017 09:08
Niemcom proponuję wycofać cały kapitał z Polski i pozrywać wszystkie kontrakty z polskimi firmami a swój kapitał przenieść do innych krajów UE.
Plusów: 0 31 15.11.2017 19:21
Niezalogowany użytkownik NO BO TAK BYŁO ! TO BYŁA PROWOKACJA ! Ale przynajmniej nie było bijatyki.

wszystkie komentarze >