100 tys. euro kary dziennie, jeśli Polska będzie kontynuować wycinkę w Puszczy

dodane 20.11.2017 20:09

PAP |

Oprócz sytuacji wyjątkowej i bezwzględnie koniecznej do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego Polska musi natychmiast zaprzestać wycinki w Puszczy Białowieskiej - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE. Za złamanie tego zakazu grozi 100 tys. euro kary dziennie.

100 tys. euro kary dziennie, jeśli Polska będzie kontynuować wycinkę w Puszczy   Jakub Szymczuk 06.07.2015 Hajnowka Puszcza Bialowieska Martwe Drzewa Korniki Wycinka Puszczy Fot. Jakub Szymczuk /FOTO GOSC

Trybunał Sprawiedliwości stwierdził w poniedziałek, że należy uwzględnić wniosek Komisji Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych, czyli potwierdzić nakaz natychmiastowego wstrzymania wycinki w puszczy do czasu rozstrzygnięcia sprawy. Z wnioskiem takim wyszła KE.

"Trybunał nakazał Polsce, aby powiadomiła Komisję, najpóźniej w ciągu 15 dni od doręczenia niniejszego postanowienia, o wszelkich środkach, jakie przyjęła w celu jego pełnego poszanowania, wskazując z uzasadnieniem te z rozpatrywanych działań aktywnej gospodarki leśnej, które zamierza ona kontynuować ze względu na ich konieczność dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego" - podkreślono w komunikacie Trybunału.

Gdyby Komisja uznała, że Polska nie przestrzega w pełni tego rozstrzygnięcia, będzie mogła zażądać nowego postępowania. Jeśli wówczas Trybunał potwierdzi, że wycinka jest kontynuowana, nakaże Polsce zapłatę na rzecz Komisji kary pieniężnej w wysokości co najmniej 100 tys. euro dziennie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, ORGANIZACJE, PAP, UE, UNIA EUROPEJSKA

Przeczytaj komentarze | 28 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 23.11.2017 20:47
Niezalogowany użytkownik Kornik na prezydenta Europy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Plusów: 5 sp 21.11.2017 16:16
Niezalogowany użytkownik Tak się kończy naiwne założenie, że to inni zadbają o Polskę bardziej, niż Polacy...
Plusów: 8 RS 21.11.2017 13:49
Niezalogowany użytkownik czy to mówi ten sam facet który kazał zastrzelić naszego żubra zaraz po przekroczeniu granicy z DE czy inny, bo nie pamiętam..
Plusów: 5 bb 21.11.2017 11:01
Niezalogowany użytkownik "czemu wycięte drzewa nie przerabia się na miejscu na sieczkę i nie utylizuje razem ze szkodnikiem"

Bo to było by gigantyczne i karygodne marnotrawstwo, w czasach gdy zbieramy makulaturę by chronić lasy proponujesz przemiał drzew? straszne!
Drzewa zarażone szkodnikiem trzeba wyciąć i wykorzystać póki się jeszcze do czegoś nadają, pozostawione w lesie i tak zgniją i staną się jedynie pożywką dla robali a na potrzeby trzeba będzie ścinać inne zdrowe drzewa, gdzie tu logika i jakiekolwiek myślenie tzw. obrońców przyrody.
Nowe meble piękne, kolejne gazety w kiosku super ale na to wszystko potrzeba drewna a "ekolodzy" korzystając z tych dóbr walczą o to aby jak najwięcej drewna zgniło w lasach, ot typowa lewacka przewrotność i głupota.

wszystkie komentarze >

Reklama