107,6 FM

Skąd wiemy, że Bóg istnieje?

Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Łk 10,23

Jezus rozradował się w duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko ojciec; ani kim jest ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».


Skąd wiemy, że Bóg istnieje? Jak można poznać Jego tożsamość? Spoglądając na Jezusa! Nikt bowiem nie zna Ojca tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. To on jest objawieniem Boga niewidzialnego, to Jego słowa i czyny świadczą, że Bóg jest miłością miłosierną. Krzyż i zmartwychwstanie Chrystusa ukazują to w sposób najdoskonalszy. Droga zbawienia wskazana przez Jezusa wiedzie zatem przez miłość miłosierną. Mamy się wzajemnie miłować tak, jak Jezus nas umiłował, mamy być miłosierni, jak miłosierny jest Ojciec nasz niebieski. To zachęta dla wszystkich, bo spodobało się Bogu objawić tajemnice królestwa – i siebie samego – ludziom o sercu otwartym, szlachetnym, ufnym wobec Niego i Jego zbawczych planów. Szczęśliwe oczy, które widzą Jezusa Chrystusa i wielkie rzeczy, które Bóg przygotował w Nim dla każdego z nas!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Prostaczek
  05.12.2017 09:54
  Wiedza jest to efekt poznania zmysłami. Nikt na tym świecie nie WIE że Bóg istnieje! Wszyscy mogą tylko wierzyć. Gdyby można było wiedzieć, to Niebo byłoby pełne oszustów.
 • refleksja
  05.12.2017 18:44
  My wierzymy w istnienie Boga. Wiara jest czym innym niż wiedza!
 • Jan
  07.12.2017 07:00
  ..."Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli"... Ale rozumiem też co autor miał na myśli. Patrząc na Jezusa możemy poznawać Boga. Kto żyje z Jezusem jest nieustannym świadkiem żywego Boga w swoim i innych życiu.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.