107,6 FM

Ostatecznie odpowiedź jest jedna

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Mt 9,8

Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości.

A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».

Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. Tych to dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: «Idźcie do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie».


Co właściwie otrzymałem w moim życiu jako dar? Ostatecznie odpowiedź jest jedna. Jedynym darem otrzymanym za darmo jest miłość. Jako darmowy Boży dar pojawia się ona w życiu jako coś, co nie jest nam należne. Co więcej, przewyższa ona wszelkie prawo sprawiedliwości. Dar ten przekracza wszelką ludzką zasługę, a jego zasadą nie jest brak, ale zawsze nadmiar. Dar jest zawsze także zadaniem, dlatego pokazuje nam to, czego Bóg od nas oczekuje. A na pewno jednym z tych oczekiwań jest życie w prawdzie. Prawda o nas samych, prawda odkrywana w głębi sumienia jest nam dana jako dar. Prawda nigdy nie jest czymś, co tworzymy, lecz zawsze tym, czego szukamy albo – lepiej – co otrzymujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  09.12.2017 01:04
  I jeszcze proponuje odnieść to do kwestii cenników za pogrzeby, śluby, chrzest itp. Zwłaszcza za pogrzeby...
  doceń 3
 • Duzyjas
  09.12.2017 17:22
  Ksiądz w mojej parafii powiedział kiedyś że księża są jak faryzeusze, słuchajcie ale nienaśladujcie ich. Módlcie się za duchowieństwo.
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.