107,6 FM

Urodziny Radia Maryja

Odmówieniem części Różańca św. rozpoczęły się w Toruniu obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Są one, jak pragną organizatorzy i inicjatorzy, dziękczynieniem "za to Radio, za Apostolską Rodzinę Radia Maryja".

Od rana do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu przybywali - autokarami oraz indywidualnie - sympatycy i współpracownicy Radia Maryja z całej Polski. Od godz. 13.00 odbywały się koncerty i modlitewne oczekiwanie.

Podczas Mszy św. biskup włocławski Wiesława Meringa mówił m.in., nawiązując do słów Jana Pawła II: "Patriotyzmowi musi towarzyszyć: miłość ojczyzny, umiłowanie jej kultury i historii - specyficznych wartości, które stanowią o miejscu tej ojczyzny w wielkiej rodzinie narodów - i wreszcie umiłowanie rodaków, ludzi mówiących tym samym językiem i odpowiedzialnych za wspólną sprawę - której na imię ojczyzna".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  03.12.2017 14:45
  To ciekawe,że tym razem cenzura przeuściała takie komenatrze . Można zauważyć jaka opcja polityczna dominuje na tym portalu. Co od dawna można zaobserwować.
  doceń 10
 • Józef K.
  03.12.2017 16:42
  Na uroczystościach urodzinowych RM brylowali panowie ministrowie Szyszko i Maciarewicz. To pokazuje , że w trakcie zapowiadanej rekonstrukcji rządu są nie do ruszenia . Prezes Kaczyński nie zaryzykuje konfliktu z Ojcem Rydzykiem i jego wyznawcami, którzy stanowią mocną grupę w elektoracie PiS. Z resztą ta rekonstrukcja będzie kosmetyczną . Prezes Kaczyński pozostanie w komfortowej dla siebie roli Naczelnika Państwa czy I Sekretarza. Premier Szydło dalej będzie firmować Jego rządy swoja twarzą.
  doceń 16
 • gosc
  04.12.2017 20:33
  Biskup Mering mówił dużo więcej ważnych rzeczy, to dziwne i niezrozumiałe dlaczego gosc.pl o tym nie informuje...np powiedział : "Nacjonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami; tylko nikczemne i złośliwe indywidua lub absolutni głupcy mogą porównywać go z charakterystycznym nacjonalizmem niemieckim lub rosyjskim "
  doceń 41
 • red is bad
  04.12.2017 20:53
  Taką ilość podłości i inwektyw wobec ks.Rydzyka i jego dzieła to obok gosc.pl tylko na onecie lub gazeta.pl można wyczytać. Pogratulować tolerancji dla mowy nienawiści :-(((
  doceń 32

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama