107,6 FM

3.12.17 Bierzmowanie - matura czy inicjacja chrześcijańska?

3.12.17 Bierzmowanie - matura czy inicjacja chrześcijańska?  

Myślę, że najważniejsze w przygotowaniu do bierzmowania jest danie doświadczenia Ducha Świętego – mówi ks. Bogdan Kania, moderator nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej.

Przygotowując się do bierzmowania – mówi nasz gość – młodzi ludzie chodzą na niedzielne Eucharystie, do spowiedzi, na spotkania, zbierają podpisy. Potem przystępują do sakramentu i… odchodzą. Patrząc z ich punktu widzenia to tak naprawdę zrobili wszystko, czego od nich wymagaliśmy. I mogą zapytać nas, jako Kościół, „co jeszcze chcecie? Przecież przyjęliśmy bierzmowanie; co jeszcze chcecie?” Jaką mamy dla nich ofertę?
Przygotowanie do bierzmowania nie jest stricte przygotowaniem do sakramentu, ale powinno być przygotowaniem do dojrzałości chrześcijańskiej. Bo jeśli mówimy, że to tylko przygotowanie do sakramentu, to młodzi je przyjmują i rzeczywiście odchodzą.

Ks. Bogdan Kania uczestniczył w niedawnym IV Kongresie Nowej Ewangelizacji, który odbył się na Jasnej Górze pod koniec października. Jego temat brzmiał „Bierzmowanie - matura czy inicjacja chrześcijańska?”

Warto posłuchać całej rozmowy:

cz. 1

cz.2

cz.3

 


POPRZEDNIE AUDYCJE:
http://radioem.pl/Tymzyjekosciol

Jesteśmy na Facebooku:
https://www.facebook.com/TymzyjeKosciol


Prześladowania chrześcijan...
Papieskie pielgrzymki...
Relacje państwo – Kościół...
Ekumenizm...
Dialog z islamem...
Świeccy w Kościele...

…tym żyje Kościół

A my rozmawiamy o tym co niedzielę z naszymi gośćmi - ekspertami i świadkami po godz. 8.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..