107,6 FM

Osiem lat strachu

Co najmniej 17 osób zginęło, a 47 zostało rannych w sobotnim (2 grudnia) zamachu dokonanym na placu targowym (prawdopodobnie przez Boko Haram) w mieście Biu w północno-wschodniej Nigerii.

Spośród rannych wielu jest w stanie krytycznym.

Warto przypomnieć, że wg sierpniowego raportu AI tylko od kwietnia zginęło w zamachach ponad 400 osób, a wg danych ONZ, od czasu rozpoczęcia działań przez Boko Haram w 2009, zginęło już ponad 20 tys. osób. Co najmniej 1,7 mln opuściło miejsca zamieszkana uciekając przed islamistami.

Pomimo że wojsko nigeryjskie prowadzi kampanię przeciw islamistom, ataki Boko Haram nasilają się na północnym wschodzie kraju.

W stanie Borno ponad połowa szkół jest zamknięta w obawie o bezpieczeństwo. Skutkiem sytuacji ciągłego zagrożenia, dzieci od początku roku szkolnego pozbawione są edukacji.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama