A Skoczów znów na randce

dodane 06.12.2017 12:42

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

- Mało nam było - śmieją się Marzena i Andrzej Hatlasowie, małżonkowie z 19-letnim stażem, którzy uczestniczyli w wiosennej edycji randki małżeńskiej "Przystań(cie) w drodze". Wraz z innymi parami uczestniczą w spotkaniu na bis!

A Skoczów znów na randce   Urszula Rogólska /Foto Gość Małżonkowie podczas grudniowej randki w Skoczowie

Prawie trzydzieści małżeństw wzięło udział w dwóch edycjach randkowych spotkań "Przystań(cie) w drodze" w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Ich organizatorami są Basia i Irek Mendrochowie, członkowie Domowego Kościoła. Pomysł siedmiu cotygodniowych spotkań małżeńskich przywieźli z Bielska-Białej, w których sami uczestniczyli. Tam co tydzień słuchali o ważnych aspektach życia we dwoje: m.in. o budowaniu więzi ze sobą i relacji z Panem Bogiem, o seksualności w małżeństwie, o wspólnych finansach. Byli zafascynowani tym, co każdy temat wnosił w ich małżeństwo. Chcieli się tym podzielić. We współpracy z Izą i Romanem Kwiatkowskimi, prowadzącymi bielskie spotkania, zorganizowali dwie edycje randki w Skoczowie. Druga zakończyła się 25 listopada. Specjalnie na potrzeby randki. Irek z przyjaciółmi wyremontowali nieużywane parafialne pomieszczenie Muzeum św. Jana Sarkandra. Na poddaszu budynku powstała przytulna "Przystań".

  Urszula Rogólska /Foto Gość Basia i Irek Mendrochowie (z prawej) zaprosili na kolejne spotkanie małżeństw Reginę i Arka Grzegorkiewiczów

Pary stwierdziły, że nie wyobrażają sobie, żeby randkowanie się skończyło. - W ankietach, jakie przeprowadziliśmy po pierwszej edycji, nasi uczestnicy napisali, co jeszcze ich interesuje. Na tej podstawie opracowaliśmy tematy comiesięcznych spotkań - tłumaczą Mendrochowie. - Podczas pierwszego spotkania randki na bis ks. Jarosław Ogrodniczak wrócił do tematyki seksu w małżeństwie i związanych z nim dylematów małżonków. Na drugiej randce małżonkowie posłuchali znów o finansach, a konkretnie - o błogosławieństwie w pracy. Będzie jeszcze o sprawach związanych z wychowywaniem dzieci, relacjami z dziećmi dojrzewającymi, dorosłymi i z teściami.

- Mało nam było - śmieją się Marzena i Andrzej Hatlasowie, małżeństwo z 19-letnim stażem, którzy uczestniczyli w wiosennej edycji randki. - Zebrała się świetna grupa małżeństw., powstało wiele nowych znajomości. Do tego interesująca, szeroka tematyka dotyczących życia małżeńskiego i znakomita atmosfera zadecydowały o tym, że chcemy kontynuować spotkania. W tym zabieganym życiu dawno się nam nie zdarzyło, żebyśmy mieli możliwość - tak jak wiosną - co tydzień wychodzić tylko we dwoje, bez dzieci na randkę.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Małżeństwa kontynuują spotkania w skoczowskiej "Przystani"

Równolatkami Hatlasów w stażu małżeńskim są Małgorzata i Adam Szarkowie. - Byliśmy zafascynowani tymi wiosennymi spotkaniami. Każdy temat - czy to dotyczący budowania relacji ze sobą i Bogiem, czy ten na temat seksualności, czy rodzinnych finansów - wnosił coś nowego w nasze życie. Więcej się dowiadywaliśmy, więcej uświadamialiśmy, dostrzegaliśmy, że pewne sprawy źle sobie tłumaczyliśmy. Obecne randki odbywają się już rzadziej, co miesiąc, dwa, ale tym bardziej chcemy je kontynuować.

Gośćmi drugiego spotkania randki na bis byli Regina i Arkadiusz Grzegorkiewiczowie z Cieszyna - członkowie wspólnoty Domowego Kościoła, liderzy edukacji finansowej Crown. Poprowadzili spotkanie na temat "Błogosławieństwa pracy".

  Urszula Rogólska /Foto Gość Regina i Arkadiusz Grzegorkiewiczowie z dziećmi: Nastusią i Jankiem w Skoczowie

- Podczas jednych z rekolekcji usłyszeliśmy o edukacji finansowej Crown. Z czasem dojrzeliśmy do decyzji, żeby poznać Boży plan wobec nas także w tym temacie - mówią Regina i Arek. - Dziś - na chwałę Bożą - chcemy się dzielić tym, co sami odkryliśmy i czego doświadczamy w naszym życiu. W oparciu o Pismo Święte opowiadamy małżeństwom, jaki plan odnośnie do pracy ma dla nas Bóg – mówimy m.in. o obowiązkach pracownika i pracodawcy oraz o naszej i Bożej odpowiedzialności wobec pracy.

Regina i Arek nie teoretyzowali - na własnym przykładzie opowiadali, jak na co dzień podchodzą do pracy, by rzeczywiście była ona błogosławieństwem, a nie ciężarem codzienności.

Kolejną, przedświąteczną randkę małżonkowie zaplanowali na 16 grudnia o 19.00 w "Przystani" na skoczowskim Rynku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "PRZYSTAŃCIE W DRODZE", DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, MAŁŻEŃSTWO, PRZYSTAŃCIE W DRODZE, RANDKA, RANDKA MAŁŻEŃSKA, SKOCZÓW