107,6 FM

Atak na synagogę w Goeteborgu

Grupa zamaskowanych młodych mężczyzn obrzuciła koktajlami Mołotowa synagogę w Goeteborgu na południu Szwecji - poinformowały w nocy z soboty na niedzielę lokalne media.

Do tego ataku doszło w sobotę około godziny 22. W synagodze znajdowało się wtedy około 20 osób, uczestniczących w wieczornej modlitwie. Nikomu nic się nie stało. Ze względu na padający deszcz obrzucenie synagogi butelkami zapalającymi nie spowodowało pożaru.

Tożsamość napastników nie jest na razie znana. Policja cały czas pilnuje synagogi i analizuje potencjalne zagrożenie dla społeczności żydowskiej w Goeteborgu.

« 1 »
 • Awa
  10.12.2017 11:32
  Ale to polskie flagi na marszu niepodległości były antysemickie.Pamiętajmy,że jeden przedstawiciel narodu żydowskiego(czy to określenie antysemickie?)zamknął sie przed narodowcami w łazience ze strachu.
 • Stanisław_Miłosz
  11.12.2017 15:31
  Gość ma rację: Najpierw są hasła, potem fajczy się flagę*/, potem podpala się synagogę, a w końcu stodołę, z zawartością.
  Ja bym nie wykluczył, że to nasi faszyści w pielgrzymce do Świętego Mikołaja urządzili sobie przerywnik.


  */
  http://www.fronda.pl/a/w-berlinie-znowu-pala-zydow,103770.html

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama