107,6 FM

W świecie istot rozumnych nie są modne rozmowy z aniołami

Zbudziwszy się ze snu uczynił tak, jak mu polecił anioł. Łk 5,21

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.

Gdy powziął tę myśl, oto Anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, on bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».

A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami.

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił Anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.


W świecie istot rozumnych nie są modne rozmowy z aniołami. Wręcz przeciwnie. Tymczasem, już od pierwszej takiej rozmowy w raju z aniołem zbuntowanym, człowiek w te dialogi wchodzi. Nie zawsze o tym wiedząc. Józef był człowiekiem sprawiedliwym i roztropnym. Potajemnie i bez rozgłosu zamierzał zamknąć problematyczny związek z kobietą będącą matką nie jego dziecka. Paradoks, bo anioł, który zainterweniował, odniósł się właśnie do tajemnicy zbawienia człowieka od grzechu. Ta świadomość pomogła Józefowi przezwyciężyć lęk i współuczestniczyć w tym dziele. Uczynił tak, jak mu polecił anioł. Współuczestnictwo z Bogiem zawsze zaczyna się od pokonania swoich własnych argumentów. Najczęściej siłą posłuszeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tormann
  18.12.2017 10:12
  Józef uczynił to, co mu Anioł polecił. Gdzie autor tekstu dostrzegł tu dialog???
  doceń 13
 • spodlasu
  18.12.2017 21:45
  Mnie taka koncepcja dialogu z aniołem odpowiada. On daje natchnienie, a ja odpowiadam mu wprowadzając w życie to, co zrozumiałem. Myślę, że aniołowi też może się to podobać, przynajmniej mojemu.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane