Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa

dodane 12.12.2017 13:53

BP KEP |

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał dziś oświadczenie ws. ks. Piotra Glasa, obecnie duszpasterza w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa   Henryk Przondziono /Foto Gość

Oświadczenie

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.

W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 grudnia 2017 r.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 89 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 ELO 18.05.2018 08:09
Niezalogowany użytkownik JAK WY NIC NIE WIECIE ... OBY DOBRY BÓG DAŁ WAM ŚWIATŁO ... I OBUDZIŁ WAS ... KS. PIOTR GLAS MÓWI PRAWDĘ ... MÓWIE TO NIE Z POWODU JEGO WYSTĄPIEŃ W POLSCE I BYCIA EGZORCYSTĄ ... ALE USŁYSZAŁEM CO MÓWI ... A TYM BARDZIEJ JAK MÓWI O MATCE NAJŚWIĘTSZEJ. TO MI WYSTARCZY. MOJE DOŚWIADCZENIA ŻYCIOWE I OCHRONA MATKI NAJŚWIETSZEJ POTWIERDZAJĄ WSZYSTKO CO POWIEDZIAŁ...A ŚWIATŁO JAKIE DOSTAŁEM OD BOGA UMOCNIŁO MOJĄ WIARĘ. OBUDZIŁEM SIĘ I NAWRÓCIŁEM - NAWRACAM CODZIENNIE - BO JEST TO WALKA Z DIABELSKIMI POKUSAMI BYŁYMI I TERAŹNIEJSZYMI - IM BLIŻEJ BOGA TYM WIĘCEJ WALKI - STĄD WIEM ŻE IDĘ DOBRĄ DROGĄ. ŻYCZĘ WAM ABYŚCIE OTRZYMALI TAKIE ŚWIATŁO. BÓG Z WAMI.
Plusów: 4 Gość inny 26.01.2018 10:27
Niezalogowany użytkownik "potępiał jakieś poglądy czy książki, nie potępiał wprost ich autora jako człowieka" tylko, że autor błędnych poglądów musiał się ich wyrzec, inaczej był karany wcale nie symbolicznie, vide artykuły G. Rysia: http://kosciol.wiara.pl/doc/3569651.Inkwizycja-Sumienie-i-historia http://kosciol.wiara.pl/doc/3569664.inkwizycja-jak-przebiegal-proces
Plusów: 7 + 20.12.2017 03:16
Niezalogowany użytkownik "Amor omnia vincit !
Adveniat regnum Tuum !

Ps. http://malydziennik.pl/jakiego-jezyka-boi-sie-diabel-egzorcysci-nie-maja-watpliwosci,9358.html. Skoncentrujmy sie juz na prawdziwym Gosciu Niedzielnym...
Plusów: 5 SZOPKA 18.12.2017 23:45
Niezalogowany użytkownik A o co chodzi? CZEMU BYLY EGZORCYSTA NIE POWINIEN PROWADZIC REKOLEKCJI W POLSCE?? SKORO EGZORCYZMOW NA NICH NIE PRZEPROWADZA? I CZEMU JAKS DIECEZJA BEZ WIEDZY EPISKOPATU PODAJE DO WIADOMOSCI TAKIE INFO? I SKAD DEON.PL TAK SZYBKO SIE O TYM DOWIEDZIAL I CZEMU ZACZAL TO ODRAZU ROZPOWSZECHNIAC? NIE ROZUMIEM CZEMU RODACY I DUCHOWNI ROBIA SOBIE TAKIE KUKU.... PRZEPROSMY SIE I ZAJMIJMY SIE PRAWDZIWA SZOPKA.. SZOPKA JEUSA !

wszystkie komentarze >