Kornel Morawiecki o expose: Byłem bardzo wzruszony

dodane 12.12.2017 18:43

PAP |

Byłem bardzo wzruszony - powiedział we wtorek po expose premiera Mateusza Morawieckiego jego ojciec Kornel Morawiecki (WiS). Jak podkreślił, w przemówieniu było "za dużo konkretów". Dodał, że przedstawiony plan, to plan nie na dwa lata, ale na więcej.

Kornel Morawiecki o expose: Byłem bardzo wzruszony   PAP/Tomasz Gzell Kornel Morawiecki gratuluje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu po wygłoszonym przez niego expose

Kornel Morawiecki został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie, jak się czuł po expose swojego syna odparł: "to samo co państwo, to samo co my Polacy czujemy. Czujemy odpowiedzialność i radość z tego, że jesteśmy Polakami" - podkreślił. Dodał, że on sam był szczególnie wzruszony, kiedy syn przywołał go jako przykład.

Dziennikarze przywołali słowa opozycji mówiące o tym, że wystąpienie prezesa Rady Ministrów było mało konkretnie. K.Morawiecki ocenił, że "było za dużo konkretów". "Szczegółów było bardzo dużo. Mówił o wielu sprawach szczegółowych, wymieniał grupy społeczne. Ja uważam, że ważniejsze w jego przemówieniu są te momenty, gdzie podkreślał zasadniczą potrzebę naszej jedności, naszej dumy z tego, że jesteśmy Polakami. To mi się wydaje dużo ważniejsze niż ten brak konkretów, o którym pani mówi" - podkreślił.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że wśród ludzi wolności nowy premier nie wspomniał Lecha Wałęsy. K.Morawiecki odpowiedział, że "Lech Wałęsa jest w pewnym sensie, symbolicznym człowiekiem wolności, ale też odszedł od prawdy". Dodał, że "słowo prawda u pana premiera padło wyraźnie: nie ma wolności bez prawdy".

Dopytywany, jak on sam ułożyłby to expose, Kornel Morawiecki odpowiedział, że "być może napisał by je krócej, bardziej ogólnie". "Rozumiem, że on ma plan, będzie premierem i będzie chciał pokazać tę wielobarwność naszej rzeczywistości polskiej, bo są różne grupy, różni ludzie. Dobrze, że zostali docenieni i emeryci, i młodzież, i przedsiębiorcy, i prości ludzie, i wykształceni, i bogaci, i biedni" - powiedział lider WiS.

Jak zaznaczył, "to jest plan na dużo więcej niż na dwa lata - nie wiem, czy tylko dla niego, nie wiadomo, to jest plan dla nas". Na koniec dodał: "daleka droga przed nim, przed nami wszystkimi".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KORNEL MORAWIECKI, MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, PARTIE, PREMIER, RZĄD, SEJM

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Louie 13.12.2017 09:21
Niezalogowany użytkownik @MarianNowak - a od kiedy expose premierów (nie tylko w Polsce) ma charakter szczegółowej diagnozy? To są w zdecydowanej większości przypadków "reklamówki" premiera/rządu (jak na reklamówkę i tak można uznać, że było w niej sporo detali), pośrednio ugrupowania rządzącego. Taka jest demokracja liberalna (ogólnie), dużo blichtru i lukru.
Plusów: 1 Gość 13.12.2017 07:53
Niezalogowany użytkownik Niektórym nie dogodzisz...
Plusów: 3 MarianNowak 12.12.2017 23:49
W przemówieniu premiera Morawieckiego zabrakło generalnej informacji, jakiej zasadniczej metody chce używać rząd, aby osiągnąć te trudne do osiągnięcia cele. Morowiecki powiedział, że głównym celem gospodarczym rządu powinna być zmiana z kapitalizmu konsumpcji na kapitalizm oszczędności, można by było jeszcze dorzucić do tego inwestycje. Tylko że premier nie zająknął się jednym zdaniem, jak ma zamiar tę Polskę oszczędności i inwestycji budować. Nie było nic o tworzeniu klimatu dla inwestycji, ale co najważniejsze - nie było słowa o oszczędności. Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy zbyt uzależnieni od kapitału zagranicznego, z tego wynika, że potrzebujemy więcej kapitału krajowego, czyli więcej oszczędności w kraju, i znowu bez słowa kontynuacji, w jaki sposób to ma zostać osiągnięte. Nie było żadnych odpowiedzi ze strony Morawieckiego, jak rząd chce zmienić model kapitalizmu, co powinno być głównym zadaniem i wcale . W exposé Morawieckiego zabrakło konkretów.
Plusów: 1 mee... 12.12.2017 19:19
Niezalogowany użytkownik Wielobarwosc naszej rzeczywistosci polskie"...tylko czy Polska da rade przetrwac kolejny wypasiony geszeft?

wszystkie komentarze >