Morawiecki z zadowoleniem o liście Tuska

dodane 14.12.2017 11:36

PAP |

Cieszę się ze wszystkich głosów, które wspierają naszą narrację i podejście do kwestii uchodźców - powiedział w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do listu szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na temat obowiązkowych kwot relokacyjnych.

Morawiecki z zadowoleniem o liście Tuska   PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ Mateusz Morawiecki

"Wiem, że premier Grecji (Aleksis Cipras) cały czas ma inne spojrzenie na te tematy, my wskazujemy na to, że (...) warto jest wkładać istotne pieniądze, zauważalne, w pomoc uchodźcom na miejscu. Ta pomoc jest dużo bardziej efektywna tam na miejscu" - podkreślił Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami przed spotkaniem Grupy Wyszehradzkiej z szefem włoskiego rządu Paolo Gentilonim.

"My włożyliśmy 50 mln euro, czyli bardzo dużą kwotę, we współpracę w ramach Europejskiego Banku Inwestycyjnego i ponad 7 mln euro we współpracę głównie w północnej Afryce - Libia i inne państwa północnej Afryki" - przypomniał premier.

Tusk w liście do przywódców UE z 7 grudnia ocenił, że wprowadzenie systemu kwotowego rozdziału uchodźców okazało się nieskuteczne i podzieliło państwa członkowskie. Zapowiedział też, że zaproponuje "dalsze działania", jeśli do czerwca 2018 roku nie będzie w tej sprawie rozwiązania. List Tuska skrytykowała Komisja Europejska, podkreślając, że nie zgadza się z jego opinią.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, MATEUSZ MORAWIECKI, ORGANIZACJE, PAP, RADA EUROPEJSKA, RZĄD, TUSK, UCHODŹCY, UE, UNIA EUROPEJSKA

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Marek 15.12.2017 13:27
Niezalogowany użytkownik To fałszywiec jeden. Do Polski będzie wracał to ludzi trzeba pozbierać.
Plusów: 3 Gość 14.12.2017 15:46
Niezalogowany użytkownik Morawiecki daje Polsce nadzieję.
Plusów: 3 podziw 14.12.2017 15:33
Niezalogowany użytkownik Moim zdaniem Morawiecki już zasłużył na szacunek. Wiedząc bowiem, że Tusk ulubieńcem Kaczyńskiego nie jest, wyraża się o nim pozytywnie.
Plusów: 4 elektor 14.12.2017 14:37
Niezalogowany użytkownik do gosc - twoje prawo wycofać. Jednak nie zmienia to faktu, że dla naszej skłóconej Ojczyzny byłoby lepiej.

wszystkie komentarze >