107,6 FM

Putin wypowiedział się na temat katastrofy smoleńskiej

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek podczas dorocznej konferencji prasowej, że na pokładzie polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154M nie było wybuchów.

Prezydent Rosji zapewniał, że sprawa została to zbadane przez ekspertów polskich i rosyjskich. Putin wskazywał, że polski samolot leciał nie z Moskwy, lecz z Warszawy, co oznacza, że to tam należałoby szukać przyczyn i sprawców ewentualnych wybuchów.

Odpowiadając w  na pytanie o katastrofę smoleńską prezydent Putin stwierdził też, że w Polsce istnieje "wewnętrzna walka polityczna" i apelował o  "przewrócenie karty" w stosunkach rosyjsko-polskich.

Wypowiedź prezydenta Rosji skomentował wiceszef MSZ Bartosz Cichocki, który odpowiada w resorcie dyplomacji za sprawy wschodnie oraz politykę bezpieczeństwa. Stwierdził on, że działania Rosji nie sprzyjają ujawnieniu pełnej prawdy nt. katastrofy smoleńskiej i zmuszają do zastanowienia się nad rolą rosyjskich uczestników ówczesnych wydarzeń.

« 1 »
 • Gosc
  14.12.2017 15:55
  Macierewicza można się zapytać on zna odpowiedz.
  doceń 2
 • Awa
  14.12.2017 16:10
  Roth i Korwin Mikke też tak mówili od początku...
  doceń 2
 • Lucjan Bil
  14.12.2017 16:47
  Putin wie co mówi. Mordercy są w Warszawie. Co jeszcze ma powiedzieć? Kim oni są? Od tego jest nasz rząd. 2 lata kręcą się wokół własnego ogona.
  Jednocześnie Putin wysyła sygnał o naprawę relacji Polski i Rosji.
  doceń 2
 • Fryderyk
  15.12.2017 08:06
  Wina Putina jest bezdyskusyjna. Nie wydał zakazu lądowania na lotnisku w Smoleńsku.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama