Jak Polacy oceniają prace prezydenta i rządu?

dodane 14.12.2017 14:16

PAP |

53 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy; źle - 35 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Bardziej podzieleni respondenci są w kwestii oceny pracy rządu - 43 proc. postrzega ją dobrze; 44 proc. - źle.

Jak Polacy oceniają prace prezydenta i rządu?   Joanna Juroszek /Foto Gość Andrzej Duda

Praca prezydenta Andrzeja Dudy częściej oceniana jest dobrze - 53 proc., niż źle - 35 proc. Odsetek ocen zdecydowanie złych jest taki sam jak odsetek ocen zdecydowanie dobrych i wynosi 12 proc. Tyle samo - 12 proc. nie potrafi jednoznacznie ocenić działalności prezydenta.

W porównaniu z wynikami z listopada, ocena pracy Andrzeja Dudy pozostaje na podobnym poziomie. O 1 punkt procentowy zwiększyła się liczba zwolenników prezydenta, odsetek niezadowolonych nie zmienił się, a o 1 punkt procentowy zmniejszył się odsetek niezdecydowanych.

44 proc. respondentów pozytywnie ocenia pracę premier Beaty Szydło, w czym zdecydowanie dobrą opinię o Szydło ma 10 proc. Natomiast 42 proc. badanych wypowiada się na temat pracy Szydło negatywnie, w tym 15 proc. zdecydowanie źle ocenia jej pracę. Pozostałe 14 proc. badanych nie ma sprecyzowanego zdania w tej sprawie.

W porównaniu z wynikami z listopada ocena pracy premier Beaty Szydło w grudniu nieznacznie się pogorszyła. O 4 punkty procentowe zmniejszył się odsetek osób zadowolonych z jej pracy a o 3 punkty procentowe wzrósł odsetek niezadowolonych. O 1 punkt procentowy zwiększył się odsetek osób bez wyrobionego zdania na temat pracy byłej premier.

43 proc. ankietowanych dobrze ocenia działalność rządu, w tym jedynie 6 proc. uważa, że działa on zdecydowanie dobrze, a 37 proc., że raczej dobrze. Prawie tyle samo badanych - 44 proc. - źle wypowiada się o pracy rządu, przy czym 12 proc. zdecydowanie źle, a 32 proc. raczej źle. 13 proc. nie ma na ten temat wyrobionej opinii.

W porównaniu z listopadem odsetek osób zadowolonych z prac gabinetu rządowego zmniejszył się o 1 punkt procentowy; odsetek niezadowolonych nie zmienił się a niezdecydowanych wzrósł o 1 punkt procentowy.

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 1 - 6 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1059 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PREMIER, PREZYDENT, RZĄD, SONDAŻ

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 gosc 14.12.2017 21:56
Niezalogowany użytkownik Wybory - to taka reforma, że głosujesz na PiS a wygrywa Platforma...Duda, Gliński - dawniej Unia Wolności, Morawiecki, Gowin - kiedyś PO.
Plusów: 1 MarcinB-om 14.12.2017 16:15
Nie umniejszając nic kompetencjom i wykształceniu prezydenta Dudy, który jest w tej kwestii bezkonkurencyjny od 1989 roku, o tyle przewodniczący Tusk słusznie dyskredytował prezydenta Komorowskiego słowami że "Prezydent to strażnik żyrandola w pałacu". Natomiast ocena rządu za program 500+,mieszkanie+, podejście do relacji Polska vs UE, jest w moim odczuciu pozytywna.
Plusów: 7 Statystyk 14.12.2017 14:39
Niezalogowany użytkownik Cosik się rozjeżdżają te "słupki". Wczoraj napisano że ponad połowa a dziś ...? Sam nie wiem co o tym myśleć.

wszystkie komentarze >