107,6 FM

Światełko Betlejemskie dotarło do Polski przejdź do galerii

Światełko Betlejemskie dotarło do Polski. Przekazali je harcerze w zakopiańskim sanktuarium na Krzeptówkach.

Ponad 2500 harcerek i harcerzy przyjechało do Zakopanego, aby towarzyszyć w przekazaniu Światełka Betlejemskiego. 

Harcerki i harcerze ZHP przyjechali do Zakopanego po światło, aby zaraz po ceremonii przekazania zawieźć je w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpocznie swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów. - To niezwykłe spotkanie jest wspólnym czasem oczekiwania i refleksji, możliwością rozwoju duchowego, a także okazją do nawiązania nowych harcerskich przyjaźni - mówi Kamil Basiorka z Drużyny Harcerskiej w Miętustwie.

 Betlejemskie Światło Pokoju to znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Pokazuje, że każdy może stać się człowiekiem niosącym światło. Zmotywowani słowami papieża Franciszka "Idź i głoś" harcerze podejmują wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju zostało odebrane od słowackich harcerzy, którzy przywieźli je do sanktuarium na Krzeptówkach. Tam w czasie Mszy św. przed północną przekazali je druhom z Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane