107,6 FM

Padł rekord w samotnym rejsie dookoła świata

Francuski żeglarz Francois Gabart pobił rekord świata w samotnej żegludze wokół globu bez zawijania do portów. W niedzielę nad razem minął w rejonie Brestu wirtualną linię mety po 42 dniach, 16 godzinach, 40 minutach i 35 sekundach.

Gabart o ponad sześć dni pobił wyczyn swojego rodaka Thomas Coville'a, który rok temu ustanowił rekord rezultatem 49 dni, 3 godziny, 7 minut i 38 sekund.

Nowy rekordzista płynął 30-metrowym trimaranem "Macif". Wystartował z Brestu 4 listopada, na trasie pobił wiele innych rekordów świata.

Przed doskonałymi osiągnięciami Gabarta i Coville'a, rekord także należał do ich rodaka. Był ustanowiony na przełomie grudnia i stycznia w 2007/2008 przez Francisa Joyona i wynosił 57 dni, 13 godzin i 34 minuty. Francuz odebrał go wówczas słynnej brytyjskiej żeglarce Ellen MacArthur, która w 2005 roku ukończyła rejs w 71 dni 14 godzin i 18 minut.

« 1 »
  • Gość
    17.12.2017 11:44
    Czego to ci Francuzi nie wymyślą byle do domu nie wracać....
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama