Nowy portal informacyjny Stolicy Apostolskiej już działa

dodane 17.12.2017 13:30

KAI |

Nowy portal informacyjny Watykanu rozpoczął działalność 16 grudnia.

Nowy portal informacyjny Stolicy Apostolskiej już działa  

Pod adresem www.vaticannews.va będą ukazywały się w sześciu językach informacje związane z działalnością papieża i Watykanu. Portal jest najbardziej dotychczas widocznym efektem reformy Kurii Rzymskiej prowadzonej przez papieża Franciszka w dziedzinie mediów. Zamieszcza aktualne informacje, choć na razie działa próbnie.

Obok informacji o codziennych wydarzeniach w Watykanie, na stronie zamieszczane będą zapowiedzi działalności papieża, link do programu „na żywo” Radia Watykańskiego, codzienny biuletyn Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej w języku włoskim oraz informacje związane z reformą mediów.

Na razie watykańska strona internetowa jest dostępna w językach włoskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim i niemieckim. Jak wyjaśniał w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress jeden z koordynatorów programu, o. Bernd Hagenkord, nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdą kolejne wersję językowe, np. chińska czy arabska.

Portal zostanie oficjalnie otwarty za kilka tygodni, po wstępnym okresie „rozruchu”, w którym zostaną zebrane doświadczenia i poprawione ewentualne błędy.

Dotychczasowa działalność medialna, taka jak Radio Watykańskie, telewizja watykańska CTV oraz biuletyny Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, w ramach reformy Kurii Rzymskiej została włączona w nowy Sekretariat ds. Komunikacji.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 nika 18.12.2017 13:10
Niezalogowany użytkownik wiesz, ile jest języków na świecie, którymi posługuje się znacznie więcej ludzi niż polskim? dajmy im pierwszeństwo... I uczmy się innych niż polskiego (to apel także do siebie przed lustrem ;-)
Warto (w języku polskim pisać). Ale musimy zaczekać aż Polska będzie, nie od morza do morza, ale od morza, do morza i do morza (czyli omdm+).
Dodałbym jeszcze jeden plus, ale po co przedwcześnie ludzi płoszyć.
Plusów: 0 krut00 17.12.2017 14:45
W języku polskim nie warto nic pisać ??

wszystkie komentarze >