Już wiemy, kto w rządzie zajmie się uchodźcami

dodane 19.12.2017 14:19

PAP |

B. szefowa kancelarii premiera Beata Kempa otrzymała nowe zadanie: koordynacji pomocy humanitarnej i spraw uchodźców - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że jej pozostanie w KPRM nie oznacza rozrostu biurokracji.

Już wiemy, kto w rządzie zajmie się uchodźcami   Monika Łącka /Foto Gość Beata Kempa

W poniedziałek szef rządu poinformował o powołaniu Michała Dworczyka na nowego szefa KPRM, wiceszefa klubu PiS Marka Suskiego na stanowisko szefa swojego gabinetu politycznego oraz posłanki Joanny Kopcińskiej na rzecznika rządu.

Morawiecki zapowiedział wówczas, że poprzednia szefowa kancelarii premiera Beata Kempa pozostanie w składzie rządu i w KPRM - w randze sekretarza stanu; w kancelarii premiera pozostanie również b. rzecznik rządu Rafał Bochenek, jako podsekretarz stanu.

Pytany na konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu, czym będą zajmować się osoby, które straciły dotychczas pełnione stanowiska w KPRM, Morawiecki zapewnił, że nie jest to - jak powiedziała jedna z dziennikarek - rozrost biurokracji.

"I mogę dzisiaj powiedzieć, że pani minister Kempa otrzymała zadanie dla nas, dla Rady Ministrów, niezwykle ważne, zadanie, na które w ramach dyskusji i negocjacji w UE będziemy poświęcać coraz więcej czasu, zadanie też, które - trzeba powiedzieć - jest z punktu widzenia niektórych naszych partnerów w UE kontrowersyjne: otóż pani minister Kempa będzie ministrem-członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców" - oświadczył szef rządu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, PILNA, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 8 Gość 19.12.2017 21:50
Niezalogowany użytkownik Ministerstwo Kempy będzie miało siedzibę w Aleppo w Syrii, zgodnie z dewizą rząd PIIS - pomagamy uchodżcom na miejscu.
Plusów: 4 gosc 19.12.2017 17:36
Niezalogowany użytkownik Pani Beato Kempa, żadnych imigrantów muzułmanskich nie sprowadzać! Obiecaliście! Jeśli pomoc to tylko tam w ich krajach! I bez szaleństw z dotacjami, po pierwsze-Polska i ubodzy Polacy
Plusów: 8 jan 19.12.2017 16:10
Niezalogowany użytkownik Stanowisko tak ważne jak Minister w Ministerstwie Gospodarki Morskiej w Czech.
Plusów: 8 1 19.12.2017 15:51
Niezalogowany użytkownik a co Morawiecki zamierza wpuscic uchodzcow i powolal ministerstwo Kempa?Czy zabraklo lawki dla kolesi?

wszystkie komentarze >