107,6 FM

Już wiemy, kto w rządzie zajmie się uchodźcami

B. szefowa kancelarii premiera Beata Kempa otrzymała nowe zadanie: koordynacji pomocy humanitarnej i spraw uchodźców - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że jej pozostanie w KPRM nie oznacza rozrostu biurokracji.

W poniedziałek szef rządu poinformował o powołaniu Michała Dworczyka na nowego szefa KPRM, wiceszefa klubu PiS Marka Suskiego na stanowisko szefa swojego gabinetu politycznego oraz posłanki Joanny Kopcińskiej na rzecznika rządu.

Morawiecki zapowiedział wówczas, że poprzednia szefowa kancelarii premiera Beata Kempa pozostanie w składzie rządu i w KPRM - w randze sekretarza stanu; w kancelarii premiera pozostanie również b. rzecznik rządu Rafał Bochenek, jako podsekretarz stanu.

Pytany na konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu, czym będą zajmować się osoby, które straciły dotychczas pełnione stanowiska w KPRM, Morawiecki zapewnił, że nie jest to - jak powiedziała jedna z dziennikarek - rozrost biurokracji.

"I mogę dzisiaj powiedzieć, że pani minister Kempa otrzymała zadanie dla nas, dla Rady Ministrów, niezwykle ważne, zadanie, na które w ramach dyskusji i negocjacji w UE będziemy poświęcać coraz więcej czasu, zadanie też, które - trzeba powiedzieć - jest z punktu widzenia niektórych naszych partnerów w UE kontrowersyjne: otóż pani minister Kempa będzie ministrem-członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców" - oświadczył szef rządu.

« 1 »
 • 1
  19.12.2017 15:51
  a co Morawiecki zamierza wpuscic uchodzcow i powolal ministerstwo Kempa?Czy zabraklo lawki dla kolesi?
  doceń 8
 • jan
  19.12.2017 16:10
  Stanowisko tak ważne jak Minister w Ministerstwie Gospodarki Morskiej w Czech.
  doceń 8
 • gosc
  19.12.2017 17:36
  Pani Beato Kempa, żadnych imigrantów muzułmanskich nie sprowadzać! Obiecaliście! Jeśli pomoc to tylko tam w ich krajach! I bez szaleństw z dotacjami, po pierwsze-Polska i ubodzy Polacy
  doceń 4
 • Gość
  19.12.2017 21:50
  Ministerstwo Kempy będzie miało siedzibę w Aleppo w Syrii, zgodnie z dewizą rząd PIIS - pomagamy uchodżcom na miejscu.
  doceń 8

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama