Ontario zakazuje działalności pro life wokół ośrodków aborcyjnych

dodane 20.12.2017 14:40

Jarosław Dudała

Od 1 lutego w kanadyjskim stanie Ontario obowiązywać będą strefy buforowe wokół miejsc, w których dokonuje się aborcji. Przestępstwem będzie działalność pro life w promieniu 150 metrów od takiej placówki.

Ontario zakazuje działalności pro life wokół ośrodków aborcyjnych   lifesitenews.com Linda Gibbons przed kliniką aborcyjną w Toronto

Zakazane będzie m.in. prowadzenie jakichkolwiek protestów antyaborcyjnych, a nawet doradzanie matkom, by zrezygnowały z aborcji. Wszystko to pod groźbą kary do pół roku więzienia oraz 5 tys. dolarów grzywny, przy czym osoba oskarżona o podobną "zbrodnię" po raz drugi lub kolejny zagrożona będzie karą w podwójnej wysokości. Wedle ustawy "o bezpiecznym dostępie do aborcji", w podobny sposób chronione mają być także domy prywatne aborterów.

Dotąd sądy w Ontario skazywały obrońców życia wchodzących do ośrodków aborcyjnych (np. Mary Wagner), zakazując im jednocześnie zbliżania się do placówek aborcyjnych. Od 1 lutego zakaz działalności pro life będzie dotyczył wszystkich, bez imiennego zakazu sądowego.

Kanadyjscy obrońcy życia zapowiedzieli już na łamach lifesitenews.com, że nowe prawo nie powstrzyma ich przed pomocą kobietom, które są w ciąży i w kłopocie.

Oto nagranie z zatrzymania Lindy Gibbons w 2011 r. przed ośrodkiem aborcyjnym w Toronto w stanie Ontario. Kobieta trzyma plakat z napisem: "Mamo, dlaczego? Mam do dania tyle miłości".

sjalsevac The arrest of Linda Gibbons August 4 2011

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Katol 21.12.2017 06:43
Niezalogowany użytkownik Oby Bóg nam wyznaczył
Plusów: 0 Siloam 20.12.2017 23:16
Niezalogowany użytkownik Nie miej Miłosierdzia Panie Boże. Nie jestem w stanie prosić o miłosierdzie gdy patrzę na holokaust nienarodzonych. Raczej wołam o pomstę, o jak najszybszy koniec świata. Przyjdź Panie Jezu!
Plusów: 0 Tobi 20.12.2017 22:11
Niezalogowany użytkownik Strefy śmierci, braku miłości do najsłabszych, którzy się sami nie mogą obronić i nie mogą mówić w swoim imieniu.
Plusów: 0 sd 20.12.2017 22:11
Niezalogowany użytkownik A czym się różni wykańczanie dzieci w zdegenerowanej Kanadzie od wykańczania dzieci w Polsce za arcykatolickiego rządu?

wszystkie komentarze >