107,6 FM

Są pieniądze dla śląskich szpitali

Przed końcem roku ponad 98 milionów zostanie wypłaconych z tytułu "nadwykonań".

Są pieniądze dla śląskich szpitali   Jerzy Szafranowicz, dyrektor śląskiego NFZ, zaznacza, że w bieżącym roku udało się znacząco zmniejszyć kolejki oczekujących na operację zaćmy i wszczepienie endoprotezy. Marcin Iciek / Radio eM

Przed końcem roku szpitale należące do Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymają dodatkowe pieniądze za tak zwane "nadwykonania". Dziewięćdziesiąt osiem i pół miliona złotych, bo o takiej kwocie mowa, będzie pochodzić z dotacji celowej z budżetu państwa. Gdzie trafią te pieniądze? Tłumaczy Małgorzata Doros, rzecznik śląskiego oddziału NFZ.
Jak zaznaczył dyrektor śląskiego oddziału NFZ Jerzy Szafranowicz wszystkie dodatkowe środki zostały przeznaczone na zwiększenie dostępności do świadczeń. Trwają również starania, by systematycznie zmniejszać najdłuższe kolejki.
Jak można podsumować mijający - dość burzliwy, jeżeli chodzi o służbę zdrowia - rok?
Dodatkowe pieniądze na konta szpitali wpłyną w ciągu najbliższych kilku dni, czyli jeszcze przed końcem roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama