107,6 FM

Zmiany proboszczów

W związku z mianowaniem ks. Andrzeja Iwaneckiego biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej nastąpiły zmiany proboszczów w parafiach w Zabrzu i Babicach.

Biskupa nominata w parafii św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu zastąpi ks. Jarosław Buchenfeld, proboszcz parafii św. Anny w Babicach w dekanacie Kuźnia Raciborska. Natomiast proboszczem w Babicach zostanie ks. Marek Olekszyk, wikary w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu-Karbiu.

Mianowani proboszczowie rozpoczną posługę w nowym miejscu po święceniach biskupa Andrzeja Iwaneckiego, które odbędą się 7 stycznia w katedrze w Gliwicach.

Zmiany proboszczów   Ks. Jarosław Buchenfeld Klaudia Cwołek /Foto Gość Ks. Jarosław Buchenfeld urodził się w 1975 roku w Woźnikach Śląskich, święcenia kapłańskie przyjął w 2000 roku w Gliwicach. W latach 2000-2006 był wikarym parafii św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu. Pełnił obowiązki diecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Życie, referenta odpowiedzialnego za rekolekcje młodzieżowe, diecezjalnego koordynatora ruchów, wspólnot i stowarzyszeń katolickich. W 2012 roku został proboszczem w Babicach. Od 2014 roku jest moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.

Zmiany proboszczów   Ks. Marek Olekszyk Klaudia Cwołek /Foto Gość Ks. Marek Olekszyk urodził się w 1971 roku w Bobrownikach, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku w Gliwicach. Był wikarym w parafiach św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu, Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu, NSPJ w Zabrzu-Rokitnicy, św. Jadwigi w Zabrzu-Porembie, a od 2013 roku posługuje w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu-Karbiu. Był diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie i referentem odpowiedzialnym za rekolekcje młodzieżowe. Pełni też posługę duszpasterza głuchoniemych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama