Rodziny z królewskim hołdem w Zabrzegu

dodane 07.01.2018 10:21

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

To kolędowanie ulicami miejscowości ma już mocno zakorzenioną tradycję i stało się ważnym punktem w corocznym kalendarium wydarzeń nie tylko Zabrzega, ale i całej gminy Czechowice-Dziedzice.

Rodziny z królewskim hołdem w Zabrzegu  

Koronowanych głów było mnóstwo, w tym dużo całych rodzin. Zeszli się nie tylko z terenu zabrzeskiej parafii św. Józefa, ale także przyjechali z Czechowic-Dziedzic. Tradycyjnie zebrali się pod strażnicą OSP, skąd najpierw powędrowali pod pomnik ks. Londzina, potem pokłonili się przed kościołem parafialnym, a marsz zakończyli na stadionie sportowym, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie i czekał gorący poczęstunek.  

Tradycyjnie już w rolę jednego z królów wcielił się wikariusz zabrzeskiej parafii ks. Dawid Majdak. W kolędowaniu członków królewskiego orszaku wspierała orkiestra dęta, a na placu kościelnym serdecznym słowem powitał proboszcz ks. kan. Krzysztof Szopa, który podziękował za tę piękną manifestację wiary i radości z narodzin Syna Bożego i pobłogosławił jej uczestników.  

Nad organizacją całej uroczystości czuwał zarząd stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg z Jackiem Cieciakiem na czele, a także dyrekcja Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Londzina - z Barbarą Parchańską.  


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ORSZAK 2018, TRZEJ KRÓLOWIE, ZABRZEG

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.