107,6 FM

"Zatrzymaj aborcje" w sejmie

Dziś [10.01.18] pierwsze czytanie obywatelskiego projektu pro-life w sprawie aborcji eugenicznej.

"Zatrzymaj aborcje" w sejmie   Sabina Hankus z Bielska-Białej i jej 17-miesięczny syn - Nathan, który urodził się bez kości przedramiennej i ramiennej Mateusz Kornas /Radio eM Inicjatywa ustawodawcza "Zatrzymaj aborcje" zakłada usunięcie z przepisów możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Popiera to dr Monika Małecka-Holerek, lekarz-ginekolog-położnik z Bielska-Białej. Jak mówi - przyśpieszenie śmierci dziecka jest koszmarną procedurą, zarówno dla rodziny jak i dla lekarzy.

Monika Ryszka jest nauczycielem w Specjalnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym "Szkoła Życia" w Rybniku. Na co dzień pracuje z dziećmi o umiarkowanym i znacznym upośledzeniu umysłowym. - Praca z tymi dziećmi to wielka radość - mówi:

- musimy pamiętać, że to jest życie ludzkie - dodaje nauczycielka z Rybnika. O poparcie projektu "Zatrzymaj aborcje", zaapelowali dziś do parlamentu polscy biskupi. Pod projektem podpisało się 830 tysięcy osób. Proponowane zapisy popiera też pani Sabina Hankus z Bielska-Białej. Jej 17-miesięczny syn - Nathan - urodził się bez kości przedramiennej i ramiennej. Choruje na zespół TAR. - Nawet gdyby dowiedziała się o chorobie syna w 6 tygodniu ciąży, nigdy bym nie dopuściła się aborcji – mówi:

- i jest darem od Boga - dodaje pani Sabina. Jak radzi sobie Nathanek można sprawdzić za pośrednictwem Facebooka. Wystarczy wpisać hasło "Nathan-wojownik z TARczą".

"Zatrzymaj aborcje" w sejmie   Monika Małecka-Holerek, lekarz ginekolog-położnik i Mariusz Piotrowski z fundacja Życie i Rodzina Mateusz Kornas /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama