Lodowi pływacy w Katowicach [GALERIA]

dodane 13.01.2018 12:12

Marcin Iciek /Radio eM

zobacz galerię 

Na zewnątrz panują dzisiaj ujemne temperatury, tymczasem na terenie katowickich Trzech Stawów trwają Mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu.

Zimowy Puchar Świata w pływaniu w Katowicach   Marcin Iciek /Radio eM Zimowy Puchar Świata w pływaniu w Katowicach W zawodach odbywających się na otwartym akwenie "Szlomiok" udział bierze łącznie 220 pływaków z dziesięciu krajów. Dlaczego zawodnicy decydują się na ściganie w lodowatej wodzie? O to Radio eM  pytało Marka Grzywę, organizatora imprezy.

O czym myśli zawodnik, płynąc w lodowatej wodzie? To zdradziła Radiu eM Hanna Bakuniak, rekordzistka świata w lodowym pływaniu na dystansie jednego kilometra.

Uczestnicy katowickich zawodów rywalizowali na sześciu dystansach. Najkrótszy wynosił 100 metrów, na najdłuższym - Ice Combo - pływacy pokonali po dwa kilometry.

Zimowi pływacy w katowickiej Dolinie Trzech Stawów   Marcin Iciek /Radio eM Zimowi pływacy w katowickiej Dolinie Trzech Stawów

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ZIMOWY PUCHAR ŚWIATA W PŁYWANIU, DOLINA TRZECH STAWÓW, ICE COMBO , KATOWICE, KATOWICE DOLINA TRZECH STAWÓW, LODOWI PŁYWACY W KATOWICACH , SZLOMIOK, ŚCIGANIE W LODOWATEJ WODZIE