107,6 FM

"Pokaż się nam" - rozstrzygnięcie konkursu

Nagrodę otrzymuje laureat indywidualny i... zbiorowy.

Zakończyliśmy konkurs "Pokaż się nam", który polegał na odnalezieniu się na jednym ze zdjęć w galeriach z relacjonowanych przez nas orszaków Trzech Króli. Otrzymaliśmy tylko dwa zgłoszenia.

Pierwsze - od Bernarda Skwary z Gliwic, który jest moderatorem wspólnoty „Moje w niej upodobanie”, działającej w parafii NMP Matki Kościoła na os. Sikornik. W orszaku uczestniczył po raz trzeci. Szedł w czerwonym nurcie wyruszającym sprzed kościoła św. Alberta Wielkiego, na czele tej grupy. W tym roku wyjątkowo bez żony Izabeli, która rozchorowała się i musiała zrezygnować z udziału w orszaku.

Członkowie wspólnoty „Moje w niej upodobanie” odpowiedzialni są za organizację czerwonej grupy, za stroje, symboliczne dary przynoszone w pochodzie i składane przy żłóbku w stajence ustawionej przy gliwickim ratuszu.

"Pokaż się nam" - rozstrzygnięcie konkursu   Bernard Skwara z Gliwic szedł na czele czerwonej grupy gliwickiego orszaku Bardziej zaskakujące było drugie zgłoszenie. Zamiast jednej osoby, do konkursu dołączył... cały teatr! A dokładnie Teatr Pantomimy "Gratia", który 6 stycznia występował na orszaku w Tarnowskich Górach. Walka dobra ze złem, przedstawiona bez słów przez 10-osobowy skład, znalazła się na kilku zdjęciach w orszakowej galerii oraz w wydaniu papierowym gliwickiego "Gościa".

O powstaniu grupy informowaliśmy na naszych łamach w październiku 2015 roku, kiedy zrodził się pomysł wystawienia pantomimy ewangelizacyjnej na jednym z koncertów, które na tarnogórskim rynku odbywały się w czasie Dni w Diecezji przed ŚDM w Krakowie. Wówczas dopiero poszukiwano chętnych do występu.

Po wielu trudach cel ten udało się zrealizować, ale nie oznaczało to końca projektu. Wręcz przeciwnie - teatr zaczął się rozwijać już nie tylko w perspektywie jednego wydarzenia, aktorzy tancerze dopracowywali choreografię, a kolejne występy były coraz bardziej profesjonalne.

Grupa wystawiła pantomimy m.in. na tarnogórskich koncertach uwielbienia w Boże Ciało czy podczas pielgrzymki na Jasną Górę. A na próbach - co warte podkreślenia - nie brakuje wspólnej modlitwy, bo członkowie nie traktują teatru tylko w kategoriach artystycznych.

Więcej o Teatrze Pantomimy "Gratia" napiszemy w jednym z najbliższych numerów "Gościa Gliwickiego".

Dziękujemy za udział w orszakowym konkursie, nagrody laureatom prześlemy pocztą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama