107,6 FM

Franciszkanie z Katowic pomagają Syryjczykom z Aleppo

Potrzeba 3,5 miliona złotych na budowę ośrodka dla dzieci z syryjskiego Aleppo. Budowy podjęli się Franciszkanie z Aleppo, a wspierają ich katowiccy zakonnicy.

Franciszkanie z Katowic pomagają Syryjczykom z Aleppo   Dzieci z wioski k. Aleppo, sieroty po matce, która zginęła w bombardowaniu, żyją w Jordanii dzięki pomocy Caritas Sam Tarling/Caritas Internationalis 30 stycznia rusza zbiórka pieniędzy na budowę ośrodka dla osieroconych dzieci w Aleppo. Według szacunków jest ich ponad 30 tysięcy. Franciszkanie z Aleppo zdecydowali się na rozbudowę swojego klasztoru, tak by stworzyć tam dzienny ośrodek pobytu. Mówi Ojciec Alan Rusek proboszcz bazyliki franciszkańskiej w Katowicach-Panewnikach

Do akcji, która potrwa do czerwca włączyło się także miasto Katowice, które przeznaczy na ten cel dochód z imprez kulturalnych i sportowych organizowanych przez miasto. Mówi Prezydent Marcin Krupa:

Zbiórka na ten cel w bazylice w Panewnikach rozpocznie się już 30 stycznia, będzie trwała 125 dni. Pieniądze będzie można wpłacać na konto Caritas z dopiskiem „Dzieci Aleppo".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama