YouTube przeprasza za błąd w tłumaczeniu

dodane 03.02.2018 11:08

PAP |

Serwis YouTube przeprosił za błędy w tłumaczeniu wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego na temat nowelizacji ustawy o IPN. YouTube twierdzi, że zawinił automat.

YouTube przeprasza za błąd w tłumaczeniu   Tomasz Gołąb /Foto Gość Premier Mateusz Morawiecki

Premier wygłosił w czwartek telewizyjne oświadczenie, w którym mówił m.in., że Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Jak podkreślał śmierć i cierpienie w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów.

W swoim wystąpieniu szef rządu mówił: „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie. Ta prawda musi być chroniona, ponieważ jest częścią prawdy o Holokauście”.

Angielskie napisy wprowadzone przez YouTube sugerowały, że premier Morawiecki powiedział: „obozy, w których wymordowano miliony Żydów były polskie”. (w angielskim tłumaczeniu napisano: „Camps where millions of Jews were murdered were Polish”).

„Błąd został spowodowany automatycznym tłumaczeniem na YouTube, za który przepraszamy” – napisał Adam Malczak, rzecznik prasowy serwisu w mejlu wysłanym w odpowiedzi na pytania Bloomberg News.

Kancelaria Premiera kilka godzin po opublikowaniu nagrania w serwisie napisała na Twitterze, że błędne tłumaczenie na język angielski napisów w oświadczeniu premiera „powstało w wyniku automatycznego tłumaczenia serwisu YouTube”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INTERNET, IPN, MEDIA, MORAWIECKI, PAP, RZĄD, YOUTUBE

Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 sp 03.02.2018 17:40
Niezalogowany użytkownik Dużo tych błędów o "polskich obozach koncentracyjnych". Już nawet "automatyczne" się pojawiają. Widać stąd, że ustawa jest koniecznością! Panie Prezydencie, proszę koniecznie podpisać!
Plusów: 3 PG 03.02.2018 16:17
Niezalogowany użytkownik Takie przeklamanie w tak ważnej sprawie, dokładnie na odwrót przesłaniu premiera - To straszne. nie wierzę że to przypadek, że akurat w tej informacji pojawił się taki błąd.
Plusów: 0 Helenka 03.02.2018 16:13
I do not buy it was an honest mistake, either... YouTube should apologize to the Polish President in an official letter. In this case it matters.
Plusów: 0 Helenka 03.02.2018 16:08
No bo Polacy sa wielkoduszni. Nie jestem pewna,czy to wyraz pokory czy pychy, bo moze byc jedno I drugie. Najwyzszy czas zaczac myslec o sobie I dac innym zyc. Napisz co myślisz na ten temat...

wszystkie komentarze >

Reklama