Zmarł Billy Graham

dodane 21.02.2018 15:22

Jarosław Dudała

Jeden z głównych przedstawicieli protestantyzmu w drugiej połowie XX wieku pastor Billy Graham zmarł dziś w swym domu w Północnej Karolinie. Miał bez mała 100 lat.

Zmarł Billy Graham   PD Biily Graham

Graham był popularnym kaznodzieją telewizyjnym, przedstawicielem tzw. nurtu przebudzeniowego. Szacuje się, że liczba jego słuchaczy sięgnęła 210 milionów. Gościł także w Polsce. Był też "duchowym doradcą" wielu amerykańskich prezydentów. Wywodził się z rodziny prezbiteriańskiej. Jednak jako pastor związany był z baptystami. Był żonaty, miał 5 dzieci.

O tajemnicy jego sukcesów w wywiadzie dla GN mówił jego syn Franklin: Jest jedna droga.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GRAHAM

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Kamil 27.02.2018 04:46
Niezalogowany użytkownik Np po to, by ktoś taki jak Pani/Pan dowiedział się czegoś wiecej o świecie.
Plusów: 0 Cam 27.02.2018 04:44
Niezalogowany użytkownik Do wszystkich, ktorzy myślą, że jednym komentarzem są w stanie unieważnić to, co robil Billy Graham całe życie: pierwsi będą ostatnimi.
Plusów: 5 Ania_ 22.02.2018 11:09
Gość informuje nie tylko o wydarzeniach w życiu katolików, ale również o innych dotyczących znanych ludzi (czy to polityków, czy sportowców, czy muzyków, czy jak w tym przypadku znanego pastora). Ja osobiście lubię przeczytać co się dzieje w Polsce i na świecie.
Plusów: 10 Jacek 22.02.2018 10:43
Niezalogowany użytkownik Zbawienie jest w Jezusie, każdy został zbawiony, ale do nieba pójdą Ci, którzy przyjęli to zbawienie na ziemi. Czasem choćby w ostatnich sekundach życia. Billy Graham nie tylko mocno wierzył, ale też mocno wydawał swoją wiarę. Ty, który uważasz, że jak ktoś nie jest katolikiem to do nieba nie wejdzie, zapytaj się siebie na ile sam naprawdę wierzysz, ile jest w Tobie miłości do wszystkich ludzi i na ile odważnie wyznajesz swoją wiarę w Jezusa.

wszystkie komentarze >