Kowalczyk: Wkrótce powstanie plan ochrony Puszczy Białowieskiej

dodane 21.02.2018 16:15

PAP |

Plan ochrony dla Puszczy Białowieskiej zaprezentujemy po wyroku TSUE w tej sprawie, a także po przeprowadzonych konsultacjach - zapowiedział w środę w Brukseli minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że nie jest to pilna sprawa, kwestia raczej miesięcy.

Kowalczyk: Wkrótce powstanie plan ochrony Puszczy Białowieskiej   Jakub Szymczuk /foto Gość Puszcza Białowieska

Kowalczyk spotkał się w stolicy Belgii z komisarzem UE ds. środowiska Karmenu Vellą.

Minister na konferencji prasowej odpowiadał m.in. na pytanie, kiedy resort środowiska przedstawi plan ochrony dla Puszczy Białowieskiej.

"Plan zaprezentujemy, ale (...) kiedy,(...) będzie ostateczny wyrok TSUE, bo na to czekamy. Ten plan musi być przygotowany na podstawie propozycji różnego rodzaju ekspertów, zarówno specjalistów od leśnictwa, od ochrony przyrody czy również przedstawicieli organizacji ekologicznych (...) Plan przedstawimy, ale w następnych miesiącach. Nie jest to takie pilne. Zresztą pan komisarz tak stwierdził: spokojnie, w dialogu przygotujemy plan, nie musimy się z tym spieszyć" - powiedział Kowalczyk.

Minister pytany, czy resort planuje się odwoływać od ostatecznego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE nt. puszczy, odpowiedział, że nie będzie to miało wielkiego znaczenia. MŚ spodziewa się, że zapadnie on w kwietniu br.

"Ten wyrok i tak się odnosi do przeszłości, odwoływanie się (od niego - PAP), nie ma chyba aż takiego wielkiego znaczenia. My po prostu przyjmiemy ten wyrok jaki on jest i na podstawie tego wyroku będziemy budować przyszłość i organizować plan ochrony Puszczy Białowieskiej" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKOLOGIA, LEŚNICTWO, , PAP, POLITYKA, PRAWO, PUSZCZA BIAŁOWIESKA, TRYBUNAŁ, UE, ZASOBY

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 22.02.2018 06:34
Niezalogowany użytkownik Już dwa lata rządzi PIS a trolle dalej baraszkują
Plusów: 0 Anna Panna 21.02.2018 21:53
Niezalogowany użytkownik "...w dialogu przygotujemy plan..." DIALOG - i wszystko jasne.
Plusów: 5 Gość 21.02.2018 18:12
Niezalogowany użytkownik Już dwa lata rządzi PIS bez planu ochrony puszczy.

wszystkie komentarze >