Wieżowce częścią Strefy Kultury?

dodane 23.02.2018 10:00

Agata Nurek /Radio eM

zobacz galerię 

Czy wysokie bloki mieszkalne zasłonią Muzeum Śląskie? W bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury ma powstać osiedle.

Strefa Kultury w Katowicach   Patrycja Kozieł /Radio eM Strefa Kultury w Katowicach Inwestycja budzi spore kontrowersje. Muzeum Śląskie apeluje do Urzędu Miasta o jej wstrzymanie i konsultacje społeczne. Mówi Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego.


 

Głównym powodem sprzeciwu są obawy, że wysokie bloki mieszkalne zasłonią wizytówkę miasta. A co mieszkańcy regionu sądzą o inwestycji?


 

Konflikt trwa. Pozwolenia na budowę wydano. Jest jednak szansa na porozumienie. Dziś [23 lutego] z inicjatywy Urzędu Miasta Katowice odbyła się debata w tej sprawie. Przy stole spotkali się przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrekcja Muzeum Śląskiego oraz architekt reprezentujący Medusa Group. Tuż po zakończeniu spotkania o komentarz zapytaliśmy Alicję Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego.

Czy jest wola porozumienia ze strony projektanta? Po spotkaniu sprawę komentował Przemo Łukasik, projektant osiedla, przedstawiciel Medusa Group.

Muzeum Śląskie również deklaruje wolę porozumienia. - To nie ostatnia rozmowa w tej sprawie - powiedziała dyrektor Alicja Knast. Jak potoczy się sprawa kontrowersyjnej inwestycji? O tym będziemy Państwa informować.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ALICJA KNAST, KATOWICE , MUZEUM ŚLĄSKIE, OSIEDLE W STREFIE KULTURY , STREFA KULTURY , WIEŻOWCE ZASŁONIĄ MUZUEM ŚLĄSKIE