107,6 FM

Eksplozja w Burkina Faso. Atak terrorystyczny w okolicy kancelarii premiera

W pobliżu kancelarii premiera Burkina Faso w stolicy kraju Wagadugu trwa atak zbrojny; możliwe, że sprawcami są islamscy ekstremiści - podała w piątek miejscowa policja. Pojawiają się doniesienia o eksplozji w kwaterze głównej armii.

Funkcjonariusze poinformowali, że na miejsce ataku wysłano siły bezpieczeństwa. Zaapelowano również do mieszkańców, by nie zbliżali się w ten rejon.

Jednocześnie agencja EFE, powołując się na lokalne media, podaje, że grupa niezidentyfikowanych uzbrojonych napastników dokonała ataku w dzielnicy dyplomatycznej Wagadugu, wywołując kilka pożarów; doszło do starć z siłami bezpieczeństwa.

Telewizja państwowa RTB informuje o "dużym pożarze we francuskiej ambasadzie" oraz że napastnicy "otworzyli ogień w kierunku żandarmów, którzy przybyli na miejsce".

Jednocześnie ambasada Francji w Burkina Faso na Facebooku zmieniła treść posta, w którym wcześniej informowała o trwającym ataku na budynek ambasady i Instytut Francuski w Wagadugu. Obecnie na stronie widnieje informacja, że nie ma pewności co do miejsc, które są atakowane.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama