107,6 FM

4.3.2018 Oaza modli się o cud / Sądy biskupie mają długą historię

Od miesiąca archidiecezja katowicka ma nowego oficjała sądu metropolitalnego - jest nim ks. dr hab. Piotr Ryguła - i nowego moderatora Ruchu Światło-Życie, którym jest od 3 miesięcy, ks. Waldemar Maciejewski. Obaj gościli dziś w "Tym żyje Kościół".

Ks. Piotr Ryguła opowiada o sądach biskupich, m.in.: o ich historii, o tym, że trafia do nich więcej niż kiedyś spraw małżeńskich i o tym, co oznacza separacja małżonków, którą sądy mogą orzekać w Kościele.

cz. 1

cz. 2

ks. Waldemar Maciejewski   ks. Waldemar Maciejewski
ks. Waldemar Maciejewski rozdaje fiszki ze Słowem Bożym na kiermaszu świątecznym w Katowicach
Henryk Przondziono /Foto Gość
Ks. Waldemar Maciejewski mówi o tym, że oprócz Dnia Wspólnoty, drugim nieformalnym świętem ruchu jest 27 lutego - rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Ksiądz Waldemar mówi o tym, że oazowicze modlą się o cud za wstawiennictwem ojca Franciszka. Opowiada też o swoich spotkaniach z animatorami z archidiecezji katowickiej, którzy studiują poza Górnym Śląskiem, ale nie chcą tracić kontaktu z Kościołem na Śląsku.

cz. 3

Rzadko kiedy audycja kończy się błogosławieństwem. A tak właśnie było tym razem... za sprawą księdza Waldemara.

cz. 4

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy