Są trzy dymisje wiceministrów. Będą kolejne

dodane 08.03.2018 13:39

PAP |

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że w poniedziałek przedstawi kolejne dymisje wiceministrów w swoim rządzie. Zapewnił, że jest zdeterminowany, aby w ciągu dwóch miesięcy "odchudzić rząd".

Są trzy dymisje wiceministrów. Będą kolejne   PAP/Radek Pietruszka Jarosław Pinkas

W czwartek szef KPRM Michał Dworczyk poinformował PAP, że premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję sekretarza stanu w KPRM Jarosława Pinkasa. Natomiast portal wPolityce.pl nieoficjalnie podał informację, że premier przyjął również dymisję wiceministrów infrastruktury: Kazimierza Smolińskiego i Tomasza Żuchowskiego.

Premier pytany w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli, czy poza tymi trzema dymisjami, ogłosi kolejne w przyszłym tygodniu, odpowiedział, że z Brukseli udaje się do Wilna, jednak w sobotę oraz niedzielę będzie rozmawiał z częścią ministrów o "odchudzeniu rządu".

"Oprócz tych trzech dymisji, które już przyjąłem, będzie w poniedziałek jeszcze zdecydowanie więcej, niż trzy kolejne dymisje. Tak, żeby za tymi słowami, które przedstawiłem kilka dni temu poszły od razu czyny" - mówił Morawiecki.

"Ja mam bardzo mocną wolę, jestem zdecydowany, żeby w ciągu dwóch miesięcy odchudzić nasz rząd, uporządkować tematy kart kredytowych, gabinetów politycznych, ale w szczególności liczbę wiceministrów i kompetencje poszczególnych wiceministrów" - dodał szef rządu.

Na początku tygodnia premier Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc.

Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej. Szef rządu mówił też, że o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych; zapowiedział także zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych w administracji rządowej, wszędzie tam, gdzie one nie będą niezbędne.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, PREMIER, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 podaj nick 09.03.2018 08:43
Niezalogowany użytkownik OC o 100 % w górę eldorado dla firm ubezpieczeniowych może lepiej ukrócić, ważniejsze dla Kowalskiego niż 3 ministrów w tą czy w tamtą
Plusów: 0 E 08.03.2018 14:22
Niezalogowany użytkownik BRAWO

wszystkie komentarze >