107,6 FM

24 godziny przy Panu

W kościołach diecezji gliwickiej trwa czuwanie, o które apelował papież Franciszek do wiernych na całym świecie.

Przez całą dobę 9 i 10 marca, w wyznaczonych kościołach, można adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz skorzystać z sakramentu spowiedzi.

O takie 24 godziny ofiarowane Bogu, w jedności z Kościołem na całym świecie, prosił papież Franciszek. W tym roku wydarzeniu temu towarzyszą słowa z psalmu: „Ty udzielasz przebaczenia” (Ps 130,4).

W Gliwicach czuwanie odbywa się u redemptorystów, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Rozpoczęło się nabożeństwem Drogi Krzyżowej w piątkowy wieczór i zakończy tym samym nabożeństwem dzisiaj wieczorem. Przez całą noc kościół był otwarty.

- W ciągu nocy było tylko kilka osób, może do 10. Przyszły na adorację, bo ze spowiedzi skorzystały chyba dwie - mówi o. Piotr Świerczok, proboszcz tej parafii. - Na pewno jest to bardzo dobra inicjatywa, ale trzeba też zawsze formę dostosować do potrzeb danego miejsca. Trzeba zastanowić się, czy jest taka potrzeba w naszych realiach, kiedy za chwilę będzie Noc Konfesjonałów i regularnie spowiadamy, bo np. w naszym kościele w każdy piątek można skorzystać ze spowiedzi od 6.00 do 19.00, a i w przypadku Nocy Konfesjonałów zauważamy, że im bliżej świąt, tym przychodzi więcej ludzi. Takie są moje spostrzeżenia - mówi o sakramencie pokuty w tym czasie.

24-godzinna adoracja ze spowiedzią odbywa się również w innych wyznaczonych w diecezji miejscach - w kościele św. Anny w Zabrzu, w kościele Świętej Trójcy w Bytomiu, w kościele NSPJ i MB Fatimskiej w Tarnowskich Górach-Strzybnicy, w kościele NSPJ w Koszęcinie, w kościele św. Mikołaja w Pyskowicach oraz w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku. A być może na apel Ojca Świętego odpowiedziały też poszczególne wspólnoty parafialne, jak to ma miejsce np. u jezuitów w Gliwicach.

W tym roku inicjatywa nazwana „24 godziny dla Pana” podejmowana jest w Kościele po raz piąty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mamałyga
  10.03.2018 19:52
  Przed północą było więcej ludzi niż na przeciętnej wieczornej Eucharystii. O której było 10 osób? O 2 czy 3 nad ranem? To przecież powód do radości a n
  doceń 0
 • mamałyga
  10.03.2018 19:52
  Przed północą było więcej ludzi niż na przeciętnej wieczornej Eucharystii. O której było 10 osób? O 2 czy 3 nad ranem? To przecież powód do radości a
  doceń 0
 • mamałyga
  10.03.2018 19:52
  Przed północą było więcej ludzi niż na przeciętnej wieczornej Eucharystii. O której było 10 osób? O 2 czy 3 nad ranem? To przecież powód do radości a
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama