Katowickie mieszkania socjalne w ruinie [ZDJĘCIA]

dodane 13.03.2018 13:40

Joanna Wyleżoł /Radio eM

zobacz galerię 

Tysiące złotych idą w błoto, a konkretniej z dymem, młotkiem, albo są przysypane stertą śmieci. Tak wyglądają niektóre mieszkania socjalnych w Katowicach.

Zagracone mieszkanie socjalne w Katowicach   foto/ KZGM Katowice Zagracone mieszkanie socjalne w Katowicach Za każdym razem, gdy lokal socjalny jest wynajmowany nowej osobie przechodzi remont. Niestety, w wielu przypadkach po kilku miesiącach, po remoncie nie ma już śladu – mówi Marcin Gawlik, wicedyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach:

Niestety takie sytuacje powtarzają się cyklicznie, bo minimum 10 procent najemców mieszkań socjalnych o nie nie dba. Dlatego co roku Katowice wydają minimum 300 tys. zł na odnowienie takich lokali. Jak mówi Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu – część lokatorów świadomie zagraca swoje mieszkania.

Katowice w swoich zasobach mają około 1000 mieszkań socjalnych z czego 700 jest rotacyjnych i średnio co rok, lub dwa wraca do miasta. Niestety część z nich jest w fatalnym stanie, a sama deratyzacja to koszt kilku tysięcy złotych. Remont to kolejne minimum 20 tys zł, a tylko w tym roku Katowice muszą odnowić ponad 70 zdewastowanych mieszkań socjalnych.

 

Podłoga usłana śmieciami   foto/ KZGM Katowice Podłoga usłana śmieciami

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KZGM, KZGM KATOWICE, MIESZKANIA SOCJALNE W KATOWICACH , ZDEWASTOWANE MIESZKANIA SOCJALNE W KATOWICACH