107,6 FM

Pielgrzymka Papieża do Pietrelciny

17 marca Franciszek odwiedzi Pietrelcinę i San Giovanni Rotondo. Będzie trzecim papieżem, po Janie Pawle II i Benedykcie XVI, który odda cześć o. Pio. Na miejscu na Papieża będą czekały dziesiątki tysięcy wiernych oraz kilkuset chorych.

Prokurator generalny kapucynów uważa, że Ojciec Święty przyjedzie do tych miejsc, aby uczcić tajemnicę Boga ukrytą w życiu i posłudze o. Pio. W 100. rocznicę otrzymania przez niego stygmatów i 50. rocznicę jego śmierci przybywa tu, aby oddać mu cześć, to znaczy podziękować Bogu za dar tego wielkiego świętego. O. Antonio Belpiede przypomniał także historię tego niezwykłego znaku, jaki o. Pio nosił na swoim ciele.

„Stygmaty pozostały przez 50 lat otwarte. I to jest wielki cud, którego medycyna nie potrafi wytłumaczyć: jak tych pięć ran mogło pozostać otwartych przez pół wieku bez infekcji, nie wdała się w nie gangrena ani się nie zagoiły. Przypadki, które zna medycyna mówią, że rany w ten sposób otwarte, krwawiące, albo goją się i pozostawiają blizny, albo wdaje się w nie gangrena i osoba umiera. Natomiast w przypadku o. Pio przez 50 lat pozostawały otwarte i potem, w ostatnich tygodniach przed śmiercią, powoli zaczęły się goić. Po śmierci jego ręce i stopy były jak u dziecka. Bez żadnego znaku” – przypomniał o. Belpiede.

Na przyjazd Franciszka do miejsc związanych z o. Pio czeka także młodzież. Mówił o tym ordynariusz tamtejszej diecezji. Bp Michele Castoro wskazał, że młodzi przez całą noc przed przyjazdem Papieża będą czuwać na modlitwie, refleksji, ale nie zabraknie również chwil radości i dzielenia się. Wyznaczono też dla nich specjalne miejsce na placu, gdzie zostanie odprawiona Msza, aby Ojciec Święty mógł im pobłogosławić i skierować kilka słów umocnienia.

W czasie swej wizyty Franciszek odwiedzi także oddział onkologii dziecięcej w San Giovanni Rotondo. Jak mówi ordynator oddziału, czeka na niego 40 chorych dzieci oraz wiele innych już wyleczonych. Dzieci przygotowały dla Papieża listy, kartki, obrazeczki. Na jednym z nich jest napisane: „Ojcze Święty modlę się za ciebie, ale ty pomódl się za moją babcię, bo w tym czasie opiekuje się moim braciszkiem, bo mama jest ze mną w szpitalu”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama