107,6 FM

25.3.2018 Młodzi w Kościele / Świętowanie z potrzebującymi

Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową 2017   Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową 2017
Henryk Przondziono /Foto Gość

Niedziela Palmowa to także Światowy Dzień Młodzieży. Czego dziś potrzeba w duszpasterstwie młodzieży? O tym mówi duszpasterz młodych w archidiecezji katowickiej, ks. Wojciech Iwanecki.

cz. 1
O młodości i spontaniczności, która kojarzy się z tłumami, które wiwatowały na cześć Jezusa oraz o przygotowaniach do ŚDM w Panamie:

cz. 2
O impulsie, który ma dać synod poświęcony młodzieży i o tym, że młodym trzeba powiedzieć, że są potrzebni w Kościele:

cz. 3
O multimediach w duszpasterstwie, o młodych, którzy potrzebują "czegoś więcej", o potrzebie rozmowy w rodzinie:

 

W wielkanocny poranek zasiądziemy z rodzinami przy świątecznych stołach. Ale są tacy, którzy będą świętować w innym gronie. O wielkanocnym śniadaniu z potrzebującymi mówi ks. Andrzej Nowicki, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, gdzie nie tylko od święta działa kuchnia i stołówka dla potrzebujących.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy